Ani grosza dla Radomia z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych (aktualizacja)

31 marca 2021

Ani złotówki nie dostanie Radom z trzeciej transzy Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych. Przepadły wnioski o dofinansowanie rozbudowy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i przebudowy ul. Wolanowskiej.

 

 

- Z ogromnym rozczarowaniem przyjąłem informację, że nasze wnioski nie zyskały uznania rządzących. Przypomnę, że zabiegaliśmy o dofinansowanie rozbudowy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w miejskim szpitalu oraz przebudowy ulicy Wolanowskiej. Podjęte decyzje są trudne do przyjęcia. Czas pandemii pokazał, jak ważne i jak potrzebne są inwestycje w ochronę zdrowia. Jeśli zaś chodzi o ulicę Wolanowską to wydawało się, że jest polityczna zgoda, co do pilnej potrzeby jej modernizacji. Tak właśnie wyglądają rezultaty deklarowanego wsparcia przez polityków Prawo i Sprawiedliwość Radom
na rzecz miejskich inwestycji - skomentował w mediach społecznościowych prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Do decyzji rządu odniósł się również odpowiedzialny za inwestycje w mieście wiceprezydent Mateusz Tyczyński. - Bardzo liczyliśmy na wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jestem głęboko rozczarowany. Wydawało się, że wokół tej inwestycji jest ponadpartyjna zgoda. Niestety, źle rozumiana polityka po raz kolejny wygrała z potrzebami mieszkańców - skomentował.

Wniosek dotyczący modernizacji ulicy Wolanowskiej opiewał na 17 mln zł, natomiast na rozbudowę SOR-u gmina chciała pozyskać 27,5 mln zł.

W poprzedniej edycji RPIL Radom uzyskał 30 mln zł na przebudowę wiaduktu łączącego ulicę Żeromskiego z Lubelską.

Wsparcia z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych nie otrzymał także wniosek samorządu województwa mazowieckiego, który po raz trzeci zabiegał o dofinansowanie w wysokości 72 mln zł na budowę nowego SOR-u przy szpitalu na Józefowie. - Nie wyobrażam sobie, aby strona rządowa po raz kolejny zignorowała potrzeby naszego regionu – mówił -  niestety proroczo - na początku stycznia marszałek Adam Struzik.

bdb

Tags