„Arabesqua” i „Etiuda” z radomskiego MDK wróciły z Hiszpanii z 22 medalami!

7 lipca 2022

Zespoły „Arabesqua” i „Etiuda” z radomskiego Młodzieżowego Domu Kultury obsypane lawiną nagród na Międzynarodowym Festiwalu Top Art La Vista Musical w Hiszpanii. Dziesięć dziewcząt będzie też uczestniczyć w trzymiesięcznych, indywidualnych warsztatach w Barcelonie.

 

fot. Materiały prasowe/MDK radom

 

Grupy prowadzone przez Małgorzatę Dzbuk przywiozły 22 medale, - w tym 11 złotych, 7 srebrnych i 4 brązowe. Przewodnicząca jury Georgine Rigole, dyrektor Barcelona City Ballet, doceniła również talent, warsztat i zdolności tancerek „Arabesqua" i „Etiuda", przyznając im aż 10 indywidualnych nagród w postaci trzymiesięcznych warsztatów tanecznych w Barcelona Dance Centre. Wśród wyróżnionych znalazły się: Hanna Jaworska, Iga Wojcieszczyk, Kamila Sońta, Zuzanna Kajdan, Magdalena Orzechowska, Aleksandra Podsiadło, Zuzanna Rogala, Oliwia Boniecka, Barbara Bożewicz oraz Emilia Wasilewska.

Młode tancerki wraz z trenerką Małgorzatą Dzbuk mogą wreszcie udać się na zasłużony wypoczynek. - To był ciężki, ale jakże owocny sezon. Lepszego zakończenia roku nie mogliśmy sobie wymarzyć! - zapewniają.

Przypomnijmy: na początku czerwca oba zespoły zdobyły łącznie 20 medali na zawodach, które odbyły się w Kołobrzegu.

kat

Tags