• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

 „Arte Fakty. Rocznik Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu” – pierwsze naukowe czasopismo w mieście

30 marca 2021

Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu podejmuje się wydawania rocznika naukowego. Będzie to jedyne czasopismo naukowe w mieście. Poświęcone będzie m.in. historii sztuki dawnej, sztuce nieprofesjonalnej, historii i archeologii. Pierwszy numer pisma ukaże się pod koniec tego roku.

 

Wydawcą naukowego czasopisma będzie Muzeum im. Jacka Malczewskiego

 

Rocznik naukowy „Arte Fakty. Rocznik Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu” będzie czasopismem naukowym, recenzowanym, w formacie A4. Tematyka pisma skupi się na historii sztuki dawnej, sztuce nieprofesjonalnej, historii ogólnie, archeologii, przyrodzie, literaturze, ale także innym dziedzinom. - Powołana zostanie rada naukowa z profesorami z kraju i z zagranicy na czele, aby było to czasopismo wysoko punktowane – wyjaśnił Adam Duszyk, zastępca dyrektora Muzeum im. Jacka Malczewskiego.

Do tej pory w Radomiu nie ukazywało się takie pismo. Od lat 60. XX wieku Radomskie Towarzystwo Naukowe wydawało biuletyn, który uznawany był za jeden z najlepszych. Obecnie jednak RTN nie prowadzi tej działalności wydawniczej.

- Do publikowania w czasopiśmie zapraszamy doktorantów lub osoby przygotowujące się do otworzenia przewodu doktorskiego. Dzięki wcześniejszemu przekazaniu informacji o planach muzeum, spłynęło już do nas siedem, bardzo dobrych tekstów naukowych – zdradza Adam Duszyk.

Pierwszy numer ukaże się pod koniec tego roku.

bdb

Tags