Będą kręcić film. Utrudnienia w ruchu w centrum przez trzy tygodnie
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z realizacją filmu „Orlęta”, od wtorku 6 do 28 października będą wprowadzane okresowe zmiany w organizacji ruchu kołowego w centrum Radomia. Dotyczy również miejsc parkingowych w strefie.
Na wniosek ekipy filmowej poszczególne odcinki dróg w Radomiu będą wyłączane z ruchu (w całości lub tylko częściowo) w niżej wymienionych terminach:
- 6 i 7 października 2020 roku (wtorek i środa) fragment zachodniej jezdni pl. Konstytucji 3 Maja (zakaz zatrzymywania się na wyznaczonych miejscach w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego);
- od 10 do 15 października 2020 roku (od soboty do czwartku) zachodnia strona placu Konstytucji 3 Maja (zakaz wjazdu na odcinek od ulicy Piłsudskiego do ulicy Żeromskiego, wzdłuż kościoła garnizonowego);
- od 11 do 14 października (od niedzieli do środy) ulica Piłsudskiego od Sienkiewicza do placu Konstytucji 3 Maja (zakaz zatrzymywania się na wyznaczonych miejscach w SPPN);
- od 17 do 24 października (od soboty do soboty) ulice Szewska od ulicy Wolność do placu Kazimierza Wielkiego i Szwarlikowska od ulicy Wolność do placu Reformacji oraz plac Reformacji po obu stronach kościoła ewangelickiego (zakaz wjazdu i zatrzymywania się na wyznaczonych miejscach w SPPN);
- od 20 do 28 października 2020 roku (od wtorku do środy) ulica Rwańska od placu Kazimierza Wielkiego do Rynku (zakaz wjazdu oraz zatrzymywania się na wyznaczonych miejscach w SPPN).
Utrudnienia w ruchu mogą na wyżej wymienionych odcinkach dróg okresowo dotyczyć także pieszych i rowerzystów. MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności, a także o stosowanie się do tymczasowego oznakowania oraz - w miarę możliwości - o omijanie tego rejonu miasta.