Będą nowe kierunki na Politechnice Radomskiej
- W tym roku kandydaci mogą korzystać z nowego systemu przygotowanego i wdrożonego dzięki realizowanemu projektowi "e-politechnika -elektroniczna platforma komunikacji Politechniki Radomskiej ze społecznością regionu" finansowanego z Unii Europejskiej - informuje rzeczniczka uczelni Aneta Mirosz. Podkreśla, że zainteresowani nauką w PR maja do wyboru 27 kierunków kształcenia, począwszy od humanistycznych poprzez medyczne, artystyczne aż po inżynierskie. - Najbardziej oblegane to filologia angielska i pedagogika, pielęgniarstwo, fizjoterapia. Dużym powodzeniem cieszą się także architektura wnętrz, wzornictwo oraz transport, elektrotechnika, technologia chemiczna, towaroznawstwo - wylicza rzeczniczka.
Uczelnia uruchamia także nowe kierunki: logistyka (wydział mechaniczny), filologia angielska II stopnia (a więc można będzie uzyskać tytuł magistra) i na takim samym poziomie pielęgniarstwo. Po raz drugi Politechnika będzie rekrutować na specjalności: dziennikarstwo i komunikacja biznesowa (kierunek filologia polska), technologia środków chemicznych, analityka chemiczna i przemysłowa oraz technologia leków (technologia chemiczna), administracja II stopnia (wydział ekonomiczny).
- Złożyliśmy również wniosek o realizację programu tzw. kierunków zamawianych. To mechanika i budowa maszyn, energetyka, informatyka, matematyka, technologia chemiczna, wzornictwo. Jeśli wniosek zostanie pozytywnie oceniony i otrzymamy dofinansowanie, studia rozpoczną się w październiku br. - wyjaśnia Mirosz.
Przypomnijmy: kierunki zamawiane, to takie których absolwenci nie muszą martwić się o pracę, bo potrzebuje ich gospodarka. Studenci maja możliwość odbywania płatnych praktyk i staży w przemyśle, otrzymują także wysokie stypendia (ok. tysiąca złotych)
(bdb)
Chcesz się zapisać? Wejdź pod ten adres