Będą wielkie wykopki w centrum

6 czerwca 2007
Zamiast deptaka, „górna” część ul. Żeromskiego i Słowackiego, do tego roboty w rejonie Malczewskiego, Placu Kazimierza i Reja. Już z początkiem lipca rozpoczną się tam ogromne prace, nie tylko drogowe. Remont czeka ul. Malczewskiego

Tak jak magistrat zapowiadał, deptak od ul. Witolda do Pl. Kazimierza nie będzie w tym roku modernizowany. Roboty przełożono na przyszły rok, ponieważ Wodociągi Miejskie będą wymieniać całą podziemną infrastrukturę w ul. Reja (od ul. Mireckiego wraz z Pl. Kazmierza), ul. Malczewskiego (od Pl. Kazimierza do ul. Warszawskiej wraz z odcinkiem ul. Struga), ul. Mireckiego (od ronda ks. Kotlarza do ul. Wałowej, wraz ze skrzyżowaniem z ul. Wałową, ul. Wałowej (od ul. Limanowskiego do Pl. Kazimierza) oraz w ulicach wewnętrznych na ternie Miasta Kazimierzowskiego. - Trzeba te roboty tak zharmonizować, by nie było wrażenia wiecznego remontu i by zbytnio nie utrudniać życia radomianom – wyjaśnia prezydent Andrzej Kosztowniak. - Modernizacja deptaka została zaplanowana na przyszły rok. W tym jeszcze chcemy wyremontować odcinek ul. Żeromskiego od ul. Niedziałkowskiego do ul. 25 Czerwca, a także fragment ul. Słowackiego – od „Łaźni” do ul. 25 Czerwca.

Miasto zaprezentowało dziennikarzom harmonogram robót. - Przedsięwzięcie podzieliliśmy na sześć zadań, będą one realizowane począwszy od lipca, skończą się aż w październiku 2009r. - tłumaczy wiceprezydent Igor Marszałkiewicz.

Andrzej Kosztowniak podkreśla, że gdyby remonty zaplanować na krótszy okres, kasa gminy nie wytrzymałaby tak dużego obciążenia. I tak trzeba będzie zaciągnąć kredyt, bo magistrat musi na roboty drogowe i kanalizację deszczową, które znajdują się w jego gestii wydać 20 mln zł. Wodociągi Miejskie na modernizację sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej otrzymały 20 mln zł z Unii Europejskiej.