• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Bezpieczeństwo osób starszych. Seniorzy otrzymali czujniki czadu

12 września 2021

Bedą z pewnością bezpieczniejsi. Urządzenie w porę zasygnalizuje, że w mieszkaniu starszych ludzi ulatnia się np. niewidoczny, ale bardzo niebezpieczny gaz. Czujniki zakupione przez miasto trafiły właśnie do pierwszej grupy seniorów.

 

fot. Anna Wróblewska/UM Radom

 

W tym roku takie urządzenia otrzyma 400 osób w wieku 65+. - Nasza akcja to jeden z elementów programu „Siła w seniorach”. Działania, które podejmujemy w ramach tego programu związane są m.in. z bezpieczeństwem osób starszych. Do tej pory wyposażyliśmy radomskich seniorów w 2 tys. 100 czujników czadu – podkreśla prezydent Radosław Witkowski.

Czujniki czadu to sprawdzone rozwiązanie, które zapewnia bezpieczeństwo użytkownikom np. pieców węglowych, czy piecyków gazowych. Osoby, które otrzymały urządzenia będą także uczestniczyć w prelekcjach na temat zagrożeń, jakie niesie za sobą czad. Dowiedzą się m.in. jakich zasad bezpieczeństwa należy przestrzegać, aby uchronić się przed niebezpieczeństwem oraz jak rozpoznać pierwsze objawy zatrucia czadem i jak udzielić pierwszej pomocy.

– Nabór wciąż trwa i osoby zainteresowane otrzymaniem czujnika czadu mogą zgłaszać się do Centrum Aktywności Seniorów przy ul. Traugutta oraz Zakładu Doskonalenia Zawodowego przy ul. Saskiej. Zachęcamy do korzystania z naszego programu, bo bezpieczeństwo i zdrowie są najważniejsze – mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Szczegółowe informacje na stronie: https://www.radom.zdz.kielce.pl/menu-ogloszenia/890-czujnik-czadu-dla-seniora.html

Tags