Bloki przy ulicy Floriana tylko trzypiętrowe

10 sierpnia 2007
Apartamentowiec przy ul. Floriana w Radomiu będzie niższy. Taką deklarację po rozmowie z prezydentem Igorem Marszałkiewiczem złożył autor projektu. Projekt jednego z apartamentowców


Przy ul. Floriana mają powstać trzy nowe budynki. Projekt jednego z nich wzbudzał wiele kontrowersji. - Czterokondygnacyjny blok byłby wyższy od pozostałych w najbliższej okolicy - tłumaczy rzeczniczka prezydenta Katarzyna Piechota. Autor projektu po rozmowie z prezydentem Marszałkiewiczem zaproponował, aby i ten budynek miał trzy kondygnacje. - Dzięki temu idealnie wkomponuje się w otoczenie – podkreśla Piechota. Budową zajmnie się firma z Warszawy, w tej chwili czeka na pozwolenie na rozpoczęcie prac.Wcześniej jednak powstaną dwa inne budynki.

Zainteresowanie inwestorów budową mieszkań w Radomiu jest coraz większe. W tym roku do końca lipca Urząd Miejski wydał ponad 550 pozwoleń na budowę, w tym ponad 280 na budowę domów wielorodzinnych i 270 - na budowę domków jednorodzinnych. Jeszcze pięć lat temu w Radomiu oddawano tylko około 100 nowych mieszkań rocznie. Szacuje się, że do końca tego roku powinno powstać w mieście około 1000 nowych lokali.