Bombka od przyjaciół

27 listopada 2007
Bombki choinkowe malowane przez znane w mieście osoby trafią na licytacje, z których dochód zostanie przeznaczony dla chorych i biednych dzieci. To wspólna akcja radomskiej Caritas i Urzędu Miasta.  Bombki trafią na aukcje

- Trzeba będzie wykazać się jednocześnie wyobraźnią i miłosierdziem - tłumaczy ideę akcji "Przyjaciele dzieciom" dyrektor radomskiej Caritas ks. Radosław Walerowicz. Prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak przekonuje zaś, że inicjatywa ma dwa cele. - Chcemy oczywiście pomóc najmłodszym, ale także zintegrować wokół sprawy ludzi w Radomiu powszechnie znanych - podkreśla.

Caritas już wysłała do wielu z nich zaproszenia. - Są wśród nich politycy, aktorzy, plastycy, księza, pracownicy naukowi, dziennikarze - mówi wicedyrektor Caritas ks. Stanisław Wójcik. - Na odpowiedzi czekamy do piątego grudnia.

Malowanie bożonarodzeniowych bombek odbędzie się 9 grudnia o godz. 12 w holu Teatru Powszechnego. Świecidełka trafią potem na charytatywne aukcje Caritasu; będzie je można kupić podczas licytacji na stronie internetowej miasta i wigilii na deptaku.

Patronat nad akcją objął ks. biskup Zygmunt Zimowski.