Budowa lotniska w Radomiu. Czy termin uruchomienia na wiosnę 2023 r. jest zagrożony?

28 listopada 2022

Lotnisko w Radomiu jest prawie gotowe na obsługę pasażerów i samolotów. PPL zapowiadało, że pierwsze loty z Sadkowa odbędą się na wiosnę 2023 r. Już kilka biur podróży sprzedaje wczasy w sezonie letnim w egzotycznych krajach w wylotami z Radomia. Regularne połączenia do trzech europejskich stolic otwiera PLL LOT. Ale to, kiedy rzeczywiście wystartuje pierwszy samolot, zależy od uzyskania przez port certyfikatu od Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

 

Lotnisko jest prawie gotowe

 

Poseł Maciej Lasek (Koalicja Obywatelska) alarmuje na Twitterze, że, że lotnisko w Radomiu będzie uruchomione co najmniej miesiąc później, niż planowano, bo PPL nie złożył w ULC na czas dokumentów dotyczących certyfikacji. BUM! Uruchomienie lotniska Radom, które było planowane na 23 marca '23, będzie przesunięte na 20.04, a najprawdopodobniej na czerwiec. Dlaczego? Nie złożono wniosku do ULC o certyfikację lotniska. Powiedzieć, że to amatorszczyzna, to nic nie powiedzieć. I oni chcą budować CPK".L

 

O proces certyfikacji Lotniska Warszawa- Radom zapytaliśmy w biurze prasowym PPL. "Proces certyfikacji lotniska jest realizowany zgodnie z założeniami i w uzgodnieniu z ULC. Podkreślamy, że żadnego opóźnienia ze strony PPL w tym procesie nie ma. Kluczowe dla jego sprawnego przebiegu jest odpowiednie przygotowanie dokumentacji i ukończenie w terminie umożliwiającym niezagrożoną realizację. Jednocześnie raz jeszcze podkreślamy, że nie ma tutaj żadnego ryzyka dla jego otwarcia na wiosnę 2023" - czytamy w odpowiedzi.

Biuro Public Relation PPL podkreśla, że "nigdy nie była podawana dokładna data otwarcia lotniska, dlatego też nie rozumiemy, skąd w przestrzeni publicznej pojawiły się te terminy i „sensacyjne” informacje o opóźnieniach, których nie ma".

bdb

Tags