Budowa lotniska w Radomiu. Można wynajmować lokale w budynku terminala
Łącznie sześć powierzchni przeznaczonych na handel i cztery na usługi gastronomiczne można wynająć w budynku terminala radomskiego lotniska. Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” wszczęło postępowania na wyłonienie najemców lokali komercyjnych. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 marca.
Jak informuje biuro prasowe PPL, budowa terminalu lotniska Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku jest już mocno zaawansowana, dlatego właściciel zachęca do współpracy najemców powierzchni komercyjnych w budynku. "Ogłoszenie postępowań ma na celu wyłonienie najemców sześciu powierzchni przeznaczonych na cele handlowe i czterech na cele gastronomiczne. Z podmiotami wyłonionymi w postępowaniach zostaną podpisane umowy najmu" - czytamy w komunikacie prasowym.
W postępowaniach może wziąć udział każdy podmiot zainteresowany prowadzeniem działalności handlowej lub gastronomicznej. Zgłoszenia przyjmowane są przez doręczenie do PPL dokumentów wskazanych w ogłoszeniu z 20 stycznia br. do 12 marca tego roku do godziny 14.
Po stronie najemcy leży zaprojektowanie i wykonanie indywidualnej aranżacji lokali, zgodnie z wytycznymi i we współpracy z PPL i wykonawcami inwestycji.
Lotnisko w Radomiu - jak zapowiadają Porty Lotnicze - będzie najnowocześniejszym obiektem tego typu w Polsce. Terminal ma być przygotowany na przyjęcie 3 mln pasażerów rocznie. W przyszłości, gdy zajdzie taka potrzeba, będzie go można rozbudować nawet do 9 mln pasażerów.
W tej chwili na Sadkowie trwają prace przy wielu obiektach niezbędnych do funkcjonowania lotniska. Poza terminalem są to m.in. wiża kontroli lotów, siedziba straży pożarnej, a także dróg dojazdowych i parkingów. Jak informował wcześniej PPL, praktycznie gotowy jest już z modernizowany pas startowy. Jest teraz dłuższy o 500 m, jego parametry pozwolą na przyjmowanie dużych statków powietrznych. Lotnisko ma być gotowe na uruchomienie operacji powietrznych jesiednią 2022 roku.
kat, bdb