• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Budowa Radomskiego Centrum Sportu. Hala wreszcie gotowa do użytku!

3 grudnia 2021

Wreszcie można korzystać z hali widowiskowo-sportowej w ramach Radomskiego Centrum Sportu. Gotowość do użytkowania obiektu przypieczętowała zgoda Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Radomiu.

 

fot. Łukasz Wójcik/UM Radom

 

- To dokument, który pozwala nam od dziś organizować wszystkie wydarzenia sportowe, artystyczne i biznesowe na terenie tej hali - podkreśla prezydent Radosław Witkowski, dodając, ze "ziściły się nasze marzenia". - Ja też mam taką osobistą satysfakcję, że to o czym mówiłem w 2014 roku w kampanii wyborczej, że takiej hali sportowej nie ma Warszawa i wiele innych dużych miast, spełniło się. Zrealizowałem to zobowiązanie - zapewnia Radosław Witkowski.

Każdy będzie mógł zobaczyć

Obiekt kosztował 115 mln zł. - Ale to nie jest całkowity i ostateczny koszt, jaki ponieśliśmy, bo udało się odzyskać 10 mln zł gwarancji od pierwszego nierzetelnego wykonawcy i co jest w tym ważne, możemy w tej kwocie rozliczyć blisko 35 mln zł dotacji z Ministerstwa Sportu, którą otrzymaliśmy w 2015 roku - mówi prezydent Witkowski. Zaznacza, że dzisiejszy sukces, który traktuje w kategoriach osobistych, nie byłby możliwy bez współpracy z wieloma osobami, w tym z radomskimi radnymi.

MOSiR planuje dni otwarte w hali. - Chcemy w przyszły weekend, 11 - 12 grudnia pokazać radomianom obiekt. Każdy z mieszkańców będzie mógł przyjść i zobaczyć, jak wygląda hala, jak jest nowoczesna. Kulminacyjnym punktem tych dni będzie ligowy mecz jednej z radomskich drużyn, prawdopodobnie koszykarski - zapowiada Witkowski.

Wiceprezydent Mateusz Tyczyński podkreśla, że hala ma nowoczesne zaplecze konferencyjne, biurowe i gastronomiczne. - A obiekt jest w pełni dostosowany dla osób niepełnosprawnych, dlatego możemy być naprawdę dumni, że Radom taki obiekt posiada - uważa wiceprezydent.

Imprezy o najwyższej randze

Nowa hala widowiskowo-sportowa spełnia wymogi międzynarodowych federacji sportowych i pozwoli organizować imprezy o najwyższej randze. Jest m.in. mobilny parkiet o powierzchni ponad 1 tys. m kw oraz atestowana, obowiązująca na najważniejszych światowych imprezach nawierzchnia do siatkówki i piłki ręcznej. Część treningowa również wyposażona jest w stały, blisko 700-metrowy parkiet. - Na trybunach stałych i mobilnych znajduje się w sumie 5 tys. miejsc. Łącznie hala jest obliczona na 5 tys. 600 osób. Co ważne, z każdego punktu jest doskonała widoczność, co będzie bardzo dużym atutem w rozmowach o organizacji dużych, nawet międzynarodowych wydarzeń - twierdzi wiceprezydent.

Prezes MOSiR zapowiada, że w przyszłym roku w hali odbędą się także imprezy artystyczne. - Prowadzimy rozmowy z agencjami; mamy kabarety, zespoły, w tym discopolo - mówi Grzegorz Janduła.

Kluby sportowe korzystające z hali będą płacić za użytkowanie zaplecza biurowego. - Hala ma na siebie zarabiać - podkreśla Mateusz Tyczyński.

bdb

Tags