Budynek Centrum Kulturalno-Artystycznego z Kozienic z nagrodą za najlepszą modernizację
30 grudnia 2016
Budynek Centrum Kulturalno-Artystycznego im. Bogusława Klimczuka w Kozienicach znalazł się w gronie laureatów tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku 2015”.
W finale tegorocznej edycji znalazło się 12 projektów z Mazowsza, a wśród wyróżnionych są także: Szkoła Podstawowa nr 1 w Grodzisku Mazowieckim, obiekty w rejonie Kaponiery i Cytadeli Warszawskiej oraz budynek przy ul. Sierakowskiego 5 w Warszawie.
- Konkurs „Modernizacja Roku” pozwala na wyłonienie w skali kraju najlepszych inwestycji.. To jest zawsze powodem do dumy, kiedy zabytkowym obiektom czy przestrzeniom miejskim nadaje się dodatkowe funkcje. Dzięki temu dostają one nowe życie i mogą służyć całej społeczności – mówił podczas spotkania z laureatami konkursu marszałek Mazowsza Adam Struzik. Podkreślał, że władze województwa doceniają pracę nagrodzonych projektantów i realizatorów modernizacji.
kat



