
Nowością tegorocznego budżetu obywatelskiego jest ograniczenie wartości jednego projektu do kwoty 600 tys. zł. - Chodziło o to, by dopuścić do realizacji mniejsze, ale równie ważne dla lokalnych społeczności pomysły - przypomina prezydent Radomia Radosław Witkowski. Dodaje, że przy większych kosztach niektórych wniosków, te małe nie miały szans.
Jak już pisaliśmy, radomianie mogą głosować na 91 projektów, w tym na 28 z puli ogólnomiejskiej oraz na 21 w I obszarze, 6 w II, 17 w III, 15 w IV i 3 w V. - 84 projektów zaopiniowaliśmy negatywnie, ale pięć z nich będzie realizowanych z innych źródeł. Z 79 odrzuconych 40 będzie nadal procedowanych i dla których będziemy szukali finansowania - zapewnia prezydent.
Głosować można od jutra (10 bm.) do 10 sierpnia w wyznaczonych punktach stałych: Biuro Rady Miejskiej ul. Moniuszki 9, Biuro Obsługi Mieszkańca ul. Kilińskiego 30, Centrum
Komunikacji Społecznej (pok. 104) ul. Żeromskiego 53, Centrum Organizacji Pozarządowych ul. Struga 1oraz przez internet www.konsultacje.radom.pl, a także za pomocą punktów mobilnych (lista miejsc oraz sposób rezerwacji na stronie www.konsultacje.radom.pl). Prawo udziału w głosowaniu ma każdy mieszkaniec Radomia, który ukończył 16 rok życia.
Oddanie głosu następuje poprzez: wrzucenie
karty do głosowania do urny, po uprzednim okazaniu dokumentu tożsamości, a w przypadku osób niepełnoletnich od 16 do 18 roku życia po okazaniu innego dokumentu ze zdjęciem oraz złożeniu zgody opiekuna prawnego i podpisu na karcie osób głosujących, oddanie głosu za pomocą formularza (karty) na portalu Konsultacje na stronie www.konsultacje.radom.pl
- Zachęcamy do glosowania przez internet - mówi dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński.
(bdb)
Projekty zaopiniowane pozytywnie
tutaj
Projekty zaopiniowane negatywnie
tutaj