Była dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej z prestiżową nagrodą

24 listopada 2021

Sukces Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu i jej byłej dyrektor. Anna Skubisz-Szymanowska otrzymała Nagrodę im. Kierbedziów w kategorii „Zasłużony dla Bibliotek Mazowsza 2020”. Przyznano je bibliotekarzom i bibliotekom, które wykazały się ponadprzeciętnymi osiągnięciami w roku 2020 i 2021.

 

Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się w miniony poniedziałek w Bibliotece Publicznej Miasta Stołecznego Warszawy. Anna Skubisz-Szymanowska od lewej  (fot. Materiały prasowe/MBP Radom)

 


"To nagroda pięknie podsumowująca nie tylko całość bibliotekarskiej drogi pani Dyrektor, ale także ostatni - ciężki dla biblioteki rok" - podkreśla w komunikacie Marta Trojanowska z MBP.

Przypomnijmy: radomska książnica nie została zamknięta dla czytelników podczas jesiennej fali zachorowań jako jedna z nielicznych bibliotek, w czasie którego stale uzupełniała zbiory i nie straciła kontaktu z czytelnikami.

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu otrzymała już Nagrodę im. Kierbedziów w 2018 r. w kategorii "Pielęgnowanie Tożsamości Regionalnej".