Chciał zabić córkę

8 października 2007
Mieszkaniec Lipska usiłował zabić swoją 6-letnią córkę. Dziewczynkę uratowała interwencja sąsiadów i policji.

Dramatyczne sceny rozegrały się wczoraj w mieszkaniu rodziny M. w Lipsku. Jak informuje rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz, w niedzielę po godz. 11 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lipsku uzyskał anonimową informację, że z mieszkania dochodzi krzyk dziecka. - Na miejsce niezwłocznie udali się funkcjonariusze, którzy przy pomocy strażaków przez okno weszli do środka mieszkania. Przez drzwi nie można było tego zrobić, ponieważ były zamknięte od środka. Zza drzwi słychać było płacz dziecka - relacjonuje rzeczniczka. - W łazience rozebrany do naga Dariusza M. klęcząc przy muszli klozetowej rękami wciskał do środka swoją córkę. Funkcjonariusze siłą odciągnęli go od dziecka.

Dariusz M. zachowywał się nienaturalnie i agresywnie, dlatego lekarz z pogotowia zdecydował, że zostanie przewieziony do szpitala psychiatrycznego. Dziewczynka trafiła do szpitala; była posiniaczona na całym ciele, ale nie miała poważniejszych obrażeń.

- Dariusz M. przebywał sam w mieszkaniu z córką, ponieważ matka przebywała w szpitalu, gdzie urodziła kolejne dziecko - dodaje M. Chrabąszcz.

Dariusz M. ma 31 lat, był wielokrotnie karany za rozboje i kradzieże, wiele lat siedział także w więzieniu. Prokuratura Okręgowa w Radomiu prowadzi śledztwo sprawie usiłowania popełnienia zabójstwa przez Dariusza M.