Reklama
Reklama

Chcieli zostać Aniołami

13 stycznia 2007

Cały Radom gra w szachy – takie wrażenie można było odnieść podczas turnieju, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 7 i siedzibie Kurii Diecezji Radomskiej przy ul. Malczewskiego. 

Gra wiceprezydent Robert SkibaW tej pierwszej rywalizowali ze sobą pasjonaci gry w szachy reprezentujący różne środowiska, w drugiej - drużyny dwóch urzędów. Wszyscy zaś, jako uczestnicy zawodów, wspomagali podopiecznych księży misjonarzy stając się – jak nosił tytuł turnieju – „Aniołem dzieci z Brazylii”. W dopołudniowych rozgrywkach szachistów wzięły udział 53 osoby w różnym wieku z Radomia i regionu.

Wiceprezydent Fałek pokonał starostę

Atrakcją turnieju był mecz pomiędzy drużynami Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego (wynik remisowy 3:3). Pierwsza wystąpiła w silnym składzie ze starostą Tadeuszem Osińskim, druga reprezentowało m.in. aż dwóch wiceprezydentów – Ryszard Fałek i Robert Skiba oraz dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Komunkikacji Marek Czyż. Ten zresztą przegrał swoja partię, w przeciwieństwie do syna Pawła, który... był najlepszy wśród młodzieży. 17-letni zwycięzca jest uczniem drugiej klasy „Kochanowskiego”. – Gram w szachy od 9 lat, należę do klubu w MDK – wyjaśnia.

Dyrektor Czyż przegrał...

Paweł jest też zdobywcą 5 miejsca na Mistrzostwach Polski w Szachach Błyskawicznych w Olkuszu i 3 miejsca na Szachowych Mistrzostwach Uczniów Szkół Licealnych w Dąbkach.

...a jego syn wygrał turniej

 

Na cele misji w Brazylii  przeznaczono nie tylko wpisowe od uczestników turnieju, ale także pieniądze uzyskane ze sprzedaży przedmiotów oferowanych przez stoiska kiermaszowe oraz z loterii fantowej. Wśród kupujących (a także kibiców szachistów) byli posłowie, szefowie firm i instytucji, członkowie Radomskiego Stowarzyszenia Pokoleń, które wraz z kurią rozgrywki zorganizowało. Oprawę artystyczną imprezy – odbyła się już po raz czwarty – stanowiły: wystawa zdjęć z Togo oraz występ jasełkowy dzieci ze szkoły podstawowej w Paciorkowej Woli koło Zwolenia.