Choinka i gwiazdka

11 grudnia 2006

Choinka pod fontannami i świąteczne dekoracje - to coraz bardziej widoczne oznaki zbliżających się świąt Bożego Narodzenia w mieście. Prezydent jak co roku zaprasza też radomian na "Gwiazdkę na deptaku".
Choinka już  

 Miasto będzie udekorowane podobnie jak w ubiegłym roku. Na budynku Urzędu Miasta wieczorem już możemy przeczytać życzenia świąteczne i noworoczne w formie neonów. Podobne elementy znajdą się na latarniach w śródmieściu. Dziś służby miejskie rozpoczęły instalowanie na placu pod fontannami przy ul. Żeromskiego największej w mieście sztucznej choinki.

Prezydent zaprasza radomian - tak jak w latach poprzednich - na "Gwiazdkę na deptaku". W przedpołudniowym programie spotkania, które zaplanowano na 17 grudnia (początek o godz.10.30) - występy radomskich zespołów i konkurs na najładniej ubraną choinkę. Po mszy w kościele garnizonowym (godz. 16) odbędzie się przekazanie światełka pokoju oraz wystąpienia prezydenta Andrzeja Kosztowniaka i bpa Zygmunta Zimowskiego. - Na deptaku zostanie ustawiony długi stół wigilijny, do którego zapraszamy radomian - mówi zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju i Promocji UM Waldemar Różycki. - Będziemy dzielić się opłatkiem, składać życzenia, spożywać potrawy i śpiewać kolędy.

Na zakończenie "Gwiazdki" z recitalem wystąpi Grażyna Łobaszewska. W sali koncertowej UM (godz.18.30) zagrają natomiast Kwartet Smyczkowy Radomiensis i Polskie Trio - Małgorzata Kubala, Aleksander Czajkowski-Ładysz, Andrzej Płonczyński.