Czterech do fotela

8 lutego 2007

Cztery osoby chcą zostać dyrektorem Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Tyle ofert wpłynęło na konkurs ogłoszony przez prezydenta miasta.

Czy szpital będzie miał szefa? 
Na razie nie wiadomo, kim są kandydaci. – Koperty z dokumentami zainteresowanych zostaną otwarte i sprawdzone przez komisję powołaną przez prezydenta – wyjaśnia rzeczniczka magistratu Ryszarda Kitowska. – Oceni ona, czy wszyscy spełniają warunki formalne zawarte w ogłoszeniu.

Prezydent chce, by dyrektor szpitala miał: „wykształcenie wyższe i co najmniej sześcioletni staż pracy w zawodzie, lub wyższe wykształcenie i ukończone studia podyplomowe o kierunku zarządzanie w służbie zdrowia i co najmniej trzyletni staż pracy w zawodzie”.

Obecnie placówką przy ul. Tochtermana kieruje dr Mieczysław Szatanek. Od czasu, kiedy fotel szefa szpitala opuścił jego poprzednik Andrzej Cieślik (odszedł do NFZ), jest jednak pełniącym obowiązki dyrektora. Sam nie stratuje w konkursie, ponieważ prowadzi jednocześnie prywatna praktykę lekarską i nie zamierza z niej rezygnować, a przepisy nie pozwalają na łączenie obu zajęć. Do poprzedniego konkursu na dyrektora RSS, ogłoszonego jeszcze przez prezydenta Zdzisława Marcinkowskiego nikt się nie zgłosił.