Reklama
Reklama
Reklama

Czy wręczałeś łapówkę urzędnikowi?

30 lipca 2007

Czy wręczyłeś kiedykolwiek łapówkę lub czy byłbyś gotów ją wręczyć? Ile musiałeś odczekać w kolejce? Takie pytania zawiera ankieta zamieszczona na internetowej stronie miasta. Odpowiadając pomożemy - zdaniem jej pomysłodawców - ocenić pracę lokalnych władz i radomskiego Urzędu Miasta. Czy jesteśmy zadowoleni z pracy urzędników?Ankieta składa się z 27 pytań. Pierwsze dotyczą kontaktu radomian z Urzędem Miasta. Autorzy sondażu chcą wiedzieć m.in: Kiedy ostatnio byłeś w urzędzie? Ile razy musiałeś się tam zjawić w celu całkowitego załatwienia sprawy? Ile musiałeś odczekać w kolejce?

- Chcemy sprawdzić czy radomianie są zadowoleni z pracy władz miasta i urzędników - wyjaśnia pomysł zamieszczenia sondażu rzeczniczka prezydenta Katarzyna Piechota.  - Ankieta jest na stronie miasta od niedawna, dlatego liczba osób wypowiadających się nie jest imponująca, ale odpowiedzi, które napłynęły, są bardzo ciekawe.

Ankieta pozwala także na opisanie naszych wyobrażeń dotyczących funkcjonowania i pracy urzędu. Autorzy pytają również, co chcielibyśmy zmienić, w jaki sposób można poprawić jakość usług świadczonych przez urząd i  jak oceniamy pracę urzędników. Kolejne pytania dają możliwość wyrażenia swojego zdania m.in. o pracy rady miejskiej i radomskich radnych, władz samorządowych. Ale najsmakowitszy "rodzynek" ankieterzy zostawili na sam koniec. To pytania o korupcję: czy wręczyłeś kiedykolwiek łapówkę lub czy byłbyś gotów ją wręczyć, czy spotkałeś się ze skuteczną łapówką w Urzędzie Miejskim? W tym miejscu ankietowany jest proszony o podanie konkretów - w jakim wydziale, biurze, czy nawet sekretariacie prezydenta i wiceprezydenta natknął się na taką sytuację.

- Od wyników ankiety zależy, czy będzie trzeba coś zmienić w pracy urzędu - podkreśla Piechota.   

Ankieta jest anonimowa, można ją znaleźć na stronie miasta www.radom.pl jeszcze przez około miesiąc.

Reklama