• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Do Resursy wraca Klub Dobrego Filmu. Na początek „Szarlatan”

1 czerwca 2021

Projekcja najnowszego obrazu w reżyserii Agnieszki Holland rozpoczyna spotkania w Klubie Dobrego Filmu w Resursie, który wraca do miłośników X Muzy po długiej przerwie. W środę, 2 czerwca na dwóch seansach: o godz. 12 i 18 obejrzymy „Szarlatana”.

 

Seanse KDF odbywają się w Resursie

 

Akcja filmu dzieje się w latach 50. XX wieku. Niezwykłe zdolności Jana Mikolàška są poddawane próbie w państwie totalitarnym. Ten czechosłowacki zielarz i uzdrowiciel był człowiekiem wielu tajemnic, a jego dokonania budziły skrajne emocje.

Głośny film słynnej reżyserki opowiada słodko-gorzką historię człowieka rozdartego między wykorzystywaniem swych umiejętności do pomagania ludziom, a uleganiem żądzom, z którymi nie potrafi walczyć.

W kolejna środę, 9 czerwca w KDF zobaczymy dokument „xABo” w reżyserii Aleksandry Potoczek.

Tytuł filmu to inicjały, jakich używa ksiądz Adam Boniecki w „Tygodniku Powszechnym”. Pismo to jest jedynym miejscem, w którym wolno mu publikować po nałożeniu nań zakazu przez kościelnych zwierzchników.

Niezwykły dokument ukazujący postać kapłana, który rocznie odbywa ponad 200 spotkań z czytelnikami i który mimo 85 lat zawsze znajduje czas na głęboką rozmowę – pozostając rozdarty między swoją wiarą, a niepokojem o kształt współczesnego Kościoła, szczególnie w Polsce.

Na 16 czerwca zaplanowano projekcję filmu „Każdy ma swoje lato” w reżyserii Tomasza Jurkowskiego.

Zbuntowana dziewczyna jedzie gotować na oazie w małym miasteczku, gdzie zakochuje się w niej miejscowy chłopak. Ich uczucie ujawnia rodzinną tajemnicę…

Wyróżniona na festiwalu w Gdyni kameralna opowieść o pierwszej miłości i młodzieńczym buncie, z brawurowymi rolami Anity Poddębniak, Macieja Grzybowskiego, Nicolasa Przygody oraz Sandry Drzymalskiej. 

23 czerwca na ekranie „Najlepsze lata” w reżyserii Gabriele Muchino.

Paolo, Giulio i Riccardo poznają się w Rzymie podczas ulicznych zamieszek w 1982 roku. Trójka idealistycznych i głodnych życia nastolatków staje się nierozłączna (wkrótce dołącza do nich dziewczyna), ale z biegiem czasu życie zaczyna weryfikować marzenia bohaterów.

 Nakręcona z rozmachem opowieść o wieloletniej przyjaźni i miłości na tle najnowszej historii Włoch.

Ostatni przedwakacyjny seans w KDF odbędzie się 30 czerwca. W repertuarze „Martin Eden” w reżyserii Pietro Marcello, Francja/Niemcy/Włochy 2021 (129 min.)

Z chwilą gdy tytułowy bohater wywodzący się z klasy robotniczej spotyka na swej drodze Elenę, nie ma wątpliwości, że to miłość od pierwszego wejrzenia.

Pełna klasowych napięć, nieoczywistych uczuć, rodzącej się świadomości i ambicji historia inspirowana słynną powieścią Jacka Londona.

Seanse odbywają się w sanitarnym reżimie. Gości KDF obowiązują maseczki. Cena biletu - 10 zł,  karnetów (pięć seansów) – 40 zł.

Tags