Doroczna Wystawa RTF. Swoje zdjęcia zaprezentuje kilkadziesiąt osób

18 stycznia 2022

Dzisiaj, 18 stycznia o godz. 18 w Łaźni przy ul. Żeromskiego 56 odbędzie się wernisaż Dorocznej Wystawy Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego. W ubiegłym roku RTF obchodził jubileusz 60-lecia istnienia.

 

Członkowie RTF na wspólnym zdjęciu (fot. RTF)

 

O 2021 r. tak pisze prezes RTF Leszek Jastrzębiowski: "Przygotowaliśmy na tę okazję wiele ciekawych fotograficznych atrakcji. Pokazaliśmy archiwalne i współczesne prace fotograficzne członków Towarzystwa na dwóch dużych wystawach: „60 fotografii na 60 lecie RTF-u” i „RTF o swoim mieście” . Udało się również przedstawić w galerii Europejskiej Uczelni Społeczno-Technicznej radomskim widzom prace niemal legendarnego członka RTF-u Kazimierza Pudzianowskiego, fotografika z najwyższymi światowymi tytułami fotograficznymi, pomysłodawcy i inicjatora międzynarodowego konkursu barwnych przeźroczy Diapol-Radom. Po raz pierwszy były one prezentowane w jego rodzinnym mieście, choć przed laty wystawiał swe fotografie w Warszawie, Krakowie i Kielcach"

Leszek Jastrzębiowski przypomina też, że  jubileusz uświetniły wystawy dwóch wybitnych polskich fotografików – Andrzeja Krynickiego i Cezarego Dubiela,a na wystawie w Małej Galerii Fotografii RTF-u jego członkowie odnieśli się fotograficznie do tematu „Pokolenie”. Zaprezentowane też były prace, wyróżnianych na konkursach w kraju i na świecie,mistrzyń fotograficznych martwych natur Iwony Nabzdyk i Iwony Czubek na wystawie „W duecie, ale osobno” oraz znakomite „fruwające” portrety wykonane przez Dorotę Wólczyńską, Tomasza Kunę i Marka Zawadzaka na wystawie „Ptasie nastroje”.  Były też debiuty wystawiennicze, efektowną wystawę pod tytułem „Autozmory” zaprezentował Robert Sumiński.

Członkowie RTF-u prezentowali również wystawy indywidualne, a byli to Wiesław Warchoł i Mirosław
Dygała, Barbara Polakowska, Krzysztof Zdanowicz, Stanisław Gąsior. Odbyło się również
kilka tematycznych wystaw zbiorowych członków RTF-u w Małej Galerii Fotografii w Bibliotece Publicznej.

"Na wielkiej wystawie i gali zorganizowanej na indywidualnym jubileuszu 70-lecia pracy twórczej przez
MCSW Elektrownia pokłoniliśmy się nisko ojcu założycielowi Towarzystwa - Wojciechowi Stanowi" - sumuje prezes RTF.

Tags