Reklama
Reklama
Reklama

Dostali na kulturę

27 lutego 2007

Dostali pieniądze od marszałka. Sześć radomskich stowarzyszeń i organizacji działających w sferze kultury i edukacji otrzymało wsparcie z Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego. Pieniądze przeznaczone są na konkretne projekty.- Zainteresowani składali wnioski w konkursie z zakresu upowszechniania kultury i sztuki, w ramach którego organizacje pozarządowe z całego Mazowsza mogą ubiegać się o dofinansowanie swoich działań. Co roku przewidziane są dwa terminy składania ofert. Pierwszy nabór został właśnie rozstrzygnięty – wyjaśnia rzeczniczka marszałka Marta Milewska.

Najwięcej, bo 10 tys. zł otrzyma Radomskie Towarzystwo Muzyczne na organizację XV Spotkań Młodych Kameralistów, niewiele mniej – 7 tys. zł Centrum Edukacji Ekologicznej na projekt  „Znając kulturę, historię i przyrodę Mazowsza skuteczniej chronisz swoje środowisko”, 6 tys. zł dostanie Stowarzyszenie Animacji  Społeczno-Kulturalnej „Jestem” na projekt „Tworzywko"  - cykl prezentacji i warsztatów z zakresu kultury i sztuki teatralnej. Z kolei po 5 tys. zł przypadło Fundacji Radomskie Spotkania z Kolędami i Pastorałkami w hołdzie biskupowi Janowi Chrapkowi na organizację I Radomskiej Triady Artystycznej oraz Stowarzyszeniu Społecznych Ognisk Artystycznych na XXII Wojewódzki Festiwal Społecznych Ognisk Muzycznych. 3,5 tys. zł przyznano Stowarzyszeniu Grupa Literacka „Łuczywo” na przygotowanie Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Stanisława Grochowiaka.

Jak podkreśla M. Milewska organizacje, które tym razem przepadły w rywalizacji o marszałkowskie pieniądze, nie powinny składać broni. - Trwa kolejny nabór wniosków, termin ich nadsyłania upływa 15 marca br. – dodaje.

Reklama