Dwa wieczory w DKF Elektrowni. Dziś widzowie obejrzą „Berlin Aleksanderplatz”
Kino studyjne w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza na lubiany przez kinomanów cykl – Dyskusyjny Klub Filmowy. Najbliższe seanse dzisiaj, 4 października o godz. 19.45 i we wtorek, 5 października o godz.18.30.
Dzisiaj w ramach projektu Oblicza Muzyki widzowie obejrzą premierowo "Berlin Aleksanderplatz" w reżyserii Burhana Qurbaniego (Francja, Holandia, Kanada, Niemcy 2020).
Hipnotyzująca, kryminalna ballada o nielegalnym imigrancie z Afryki, który przekracza kolejne kręgi przestępczego piekła stolicy Niemiec. "Berlin Alexanderplatz" to spektakularny powrót do legendarnej powieści Alfreda Döblina, a zarazem śmiały dialog z serialem Rainera Wernera Fassbindera pod tym samym tytułem. Reżyser filmu Burhan Qurbani przenosi akcję opowieści z międzywojnia w czasy współczesne, tworząc nocną miejską odyseję. Główny bohater, Francis, ma za sobą mroczną przeszłość i dotarłszy do Niemiec pragnie rozpocząć uczciwe życie. Ale na przybysza bez papierów czekają tylko robota na czarno i ciąg upokorzeń – chyba że ulegnie bezwstydnemu urokowi lokalnego półświatka.
Europejskie Nagrody Filmowe 2020: najlepszy kompozytor; Stockholm FF 2020 - najlepszy film, aktor (Welket Bungué); Batumi International ArtHouse FF 2020 - najlepszy aktor (Welket Bungué, Albrecht Schuch); Niemieckie Nagrody Filmowe 2020 - najlepsza muzyka, aktor (Albrecht Schuch), scenografia, zdjęcia, film fabularny.
We wtorek na ekranie dokument "Skandal. Ewenement Melesty" w reżyserii Bartosza Paducha.
Ursynowskie blokowiska, w połowie lat 90. Kilku chłopaków zafascynowanych MTV i rapem zza wielkiej wody zakładają Mistic Molesta jako wyraz młodzieńczego buntu przeciwko szarej rzeczywistości. Wtedy nie wiedzą jeszcze, że ich muzyka odmieni polską scenę hip-hopową, a oni sami staną się głosem młodego pokolenia. Póki co plan jest prosty: składać rymy, kleić bity i… dobrze się bawić. Nagrywają pierwszą płytę „Skandal” - chuligański rap w ich wykonaniu trafia na póki sklepowe i od razu staje się hitem! Molesty słuchali wszyscy, a ich teksty stały się dla młodych ludzi wyznacznikiem wartości moralnych. Zdolne dzieciaki dorosły, ale ich drogi się rozeszły. Jak teraz dają sobie radę na muzycznym rynku i w życiu? Co pozostało z dawnych ideałów? Czy wiedzieli, że tak będzie? Ten film to wehikuł czasu, który przenosi nas do lat, gdzie wszystko było proste, a kumple byli jak rodzina.