Dwie imprezy plenerowe w centrum Radomia: Piknik Zdrowia i Motoserce. Będą utrudnienia w ruchu
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z organizacją imprez plenerowych, w niedzielę, 21 maja od około godziny 8 do 20 zostanie zamknięty odcinek ulicy Mickiewicza. Wystąpią też utrudnienia w ruchu podczas przejazdu kolumny motocykli.
Na pl. Corazziego, odcinku ulicy Żeromskiego i w części parku Kościuszki odbędą się dwie imprezy: ogólnopolska akcja krwiodawstwa Motoserce oraz Piknik Zdrowia. Z tego powodu fragment ulicy Mickiewicza od ulicy Sienkiewicza do parkingu przy Galerii Rosa będzie tymczasowo zamknięty dla ruchu kołowego i przeznaczony jedynie dla organizatorów oraz uczestników tych imprez (warunkowo również dla mieszkańców posesji znajdujących się przy tym odcinku jezdni).
MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie miejsca imprez oraz o stosowanie się do zmienionego oznakowania dróg bądź do ewentualnych poleceń wydawanych przez organizatorów.
Poza tym podczas imprezy Motoserce odbędzie się przejazd kolumny około 150 motocykli (przewidywany początek nastąpi około godziny 14). Trasa będzie przebiegała z pl. Corazziego przez ulice: Żeromskiego, 25 Czerwca, Beliny-Prażmowskiego, Traugutta, Narutowicza, Limanowskiego, Maratońską, Kielecką, Czarnieckiego, Żółkiewskiego, Chrobrego, Kusocińskiego, Żwirki i Wigury, 25 Czerwca, Słowackiego i Żeromskiego - do pl. Corazziego. Przejazd może spowodować chwilowe utrudnienia w ruchu kołowym oraz ewentualne kilkuminutowe opóźnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej na wszystkich liniach.
MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie przejazdu kolumny, a także o stosowanie się do poleceń osób kierujących tam ruchem lub - w miarę możliwości - o omijanie tego rejonu Radomia.