Dwunastu anonimowych do fotela

20 grudnia 2007
Koperty otwarte, ale nazwisk kandydatów nie poznamy. Komisja konkursowa, która ma wyłonić nowego dyrektora Teatru Powszechnego uznała, że nie poda do publicznej wiadomości personaliów zainteresowanych objęciem fotela. Kto obejmie dyrekcję?

Koperty zostały otwarte dziś i jak informuje przewodniczący komisji konkursowej, wiceprezydent Ryszard Fałek wszystkie zawierały komplet niezbędnych dokumentów. A to oznacza, że do drugiego etapu - rozmów z komisją - przystąpią wszyscy zainteresowani. Odbędą się one 8 stycznia przyszłego roku.

Jednocześnie komisja uznała, że nie poda do publicznej wiadomości nazwisk kandydatów. - Jest to zrozumiałe w sytuacji, kiedy do konkursu przystępują również osoby znane, z artystycznego środowiska. Przegrana w takim konkursie nie jest potem powodem do dumy i nie chcieliśmy nikogo narażać na ewentualne przykrości - tłumaczy Ryszard Fałek.

Jak dodaje prezydent, w dwusnatce, która rozpoczęła rywalizację o stanowisko dyrektora "Powszechnego" są osoby o znanych w teatralnym świecie nazwiskach.