• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

„Dziedzictwo Puszczy Kozienickiej”. Wystawa fotografii przyrodniczej w skansenie

12 maja 2021

Muzeum Wsi Radomskiej zaprasza na wystawę fotografii przyrodniczej „Dziedzictwo Puszczy Kozienickiej”, której autorem jest Artur Tabor, urodzony w Radomiu jeden z najwybitniejszych polskich fotografów przyrody, tragicznie zmarły podczas wyprawy do Mongolii w 2010 roku.

 

 

Tabor należał do Związku Polskich Fotografów Przyrody. Specjalizował się w fotografowaniu i filmowaniu zwierząt w ich naturalnym środowisku, szczególnie ptaków. Jego prace można było podziwiać na wielu zbiorowych i indywidualnych wystawach fotograficznych. Współpracował z czasopismami o tematyce przyrodniczej, m. in.: "Zwierzaki", "National Geographic". Był autorem siedmiu albumów fotograficznych.

Na wystawie, która prezentowana będzie w kurniku dworskim z Konar zobaczymy ponad 20 fotografii prezentujących walor przyrody Puszczy Kozienickiej. Jest to część dużego zestawu fotografii wykonanych z okazji jubileuszu powstania Kozienickiego Parku Krajobrazowego. 

Otwarcie wystawy odbędzie się w piątek, 14 maja o godz. 13 w kurniku dworskim z Konar. Ekspozycję oglądać będzie można do 31 sierpnia. Kuratorem jest Sebastian Klochowicz.

 

Tags