Reklama

Eleganckie meble ogrodowe. Jak stworzyć modny ogród?

9 listopada 2023

Posiadanie własnego, przydomowego ogrodu to niewątpliwie duża korzyść. To jednak nie wystarczy! Jeśli chcesz cieszyć się piękną, spokojną przestrzenią, w której można odpocząć od codziennego zgiełku i zrelaksować się pod gołym niebem w towarzystwie bliskich, ogród musisz odpowiednio zaprojektować. Mogą w tym pomóc eleganckie meble tarasowe. Jak stworzyć modny i funkcjonalny ogród? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule. Zapraszamy do lektury!

 

 

Modny i praktyczny ogród - najważniejszy jest projekt

Jak stworzyć elegancki ogród, którego nie będzie chciało się opuszczać? Zacznijmy od początku. Najważniejszy jest tutaj odpowiedni projekt. Dlatego dysponując działką budowlaną, na starcie przeanalizuj jej plan.

Zaplanuj ogród w odniesieniu do położenia domu, biorąc pod uwagę przede wszystkim takiego powierzchnie i obiekty jak garaż, podjazd i potencjalny parking dla gości czy przestrzeń przeznaczona na śmietniki. Wówczas można przejść do projektowania samego ogrodu i jego części wypoczynkowej.

Chodzi tu między innymi o wyznaczenie miejsca na taras i takie elementy architektury ogrodowej jak altany, pergole czy pawilony tarasowe. Od tego, gdzie mają się one znajdować, zależy umiejscowienie ścieżek i chodników oraz trawników. Wyznacz też przestrzeń na kwiaty, drzewka i krzewy ozdobne czy grządki warzywne. Tak zaprojektowany ogród będzie miejscem zarówno estetycznym, jak i funkcjonalnym.

Na co zwracać uwagę przy eleganckich meblach ogrodowych?

Mając precyzyjnie określony plan ogrodu, możesz przystąpić do zakupu mebli ogrodowych, będących swoistą wisienką na torcie. Na co zwracać uwagę przy eleganckich meblach ogrodowych? Przede wszystkim pamiętaj, że powinny to być specjalne modele przeznaczone do użytku na zewnątrz – czyli odporne na działanie wysokich i niskich temperatur, wody czy promieniowania UV. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie kupno mebli w specjalnym sklepie, którego oferta skupia się właśnie na produktach do ogrodu – np. Cloveris.

Jednak to nie wszystko. Kluczem do stworzenia modnego ogrodu jest wybranie takich mebli, które będą się odpowiednio komponowały z otoczeniem. Mówimy tu zarówno o dopasowaniu mebli do znajdującej się w ogrodzie roślinności, jak i do elementów architektury ogrodowej charakterystycznych dla przestrzeni wypoczynkowych: altan czy pergoli.

Meble ogrodowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Najczęściej produkuje się je z metalu lub odpowiedniego gatunku drewna, takiego jak teak. Trzeba jednak pamiętać o tym, że takie zestawy mebli ogrodowych mogą kosztować od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Fotel rattanowy – uniwersalny wybór na ogród

Uniwersalnym rozwiązaniem mogą być meble rattanowe, które w porównaniu do drewnianych cechują się atrakcyjną ceną. Co prawda rattan ma niską odporność na warunki atmosferyczne, ale jest materiałem na tyle uniwersalnym, że inwestorzy i tak często na niego stawiają. Fotel rattanowy jest stosunkowo lekki i na tyle elegancki, że znakomicie sprawdzi się nie tylko w ogrodzie, ale też na tarasie, a nawet w domu.

 

 

 

Tags
Reklama