Elektronicznie po indeks
- Dzięki elektronicznej rejestracji można całkowicie wyeliminować błędy wynikające z ręcznego wprowadzania danych, bo to sami kandydaci te dane wprowadzają – wyjaśnia kierownik działu promocji PR Gerard Parzelski. Jego zdaniem to bardzo prosty i przystępny proces. Wystarczy tylko wypełnić odpowiedni formularz, który pozwala na wprowadzenie informacji, gwarantujący jednocześnie poufność danych osobowych. Następnie wystarczy tylko donieść wymagane dokumenty do wydziałowej komisji rekrutacyjnej (dowód osobisty, świadectwo ukończenia szkoły, świadectwo dojrzałości, nr dyplomu ukończenia studiów wyższych - w przypadku kandydatów na studia drugiego stopnia, adres e-mail).
- Rejestracja elektroniczna nie jest bowiem obowiązkiem. Ci, ktorzy nie mają dostępu do komputera, internetu, drukarki zapisują się w tardycyjny sposób – podkreśla rektor uczelni prof. Mirosław Luft.
Politechnika Radomska udostępniła studentom również bezpłatny dostęp do internetu, dzięki zainstalowaniu kiosków multimedialnych. - Na każdym wydziale mamy dwa kioski multimedialne. Dwa znajdują sie także w budynku rektoratu. Razem jest ich dziesięć. Oprogramowanie pozwala na przeglądanie stron www, używanie poczty elektronicznej, przeglądanie zasobów serwerów www – tłumaczy główny informatyk uczelni Michał Czyżewicz.
Pod potrzeby tegorocznej rekrutacji uczelnia przebudowała także własną stronę internetową.
Kioski zostały otwarte pod koniec maja i od początku cieszyły się dużym zainteresowaniem studentów. Jak podkreśla Luft, instalacja kiosków jest jednym z punktów informatyzacji uczelni. - Kolejnym krokiem tego planu, ważnym zwłaszcza dla studentów, będzie uruchomienie wirtualnego dziekanatu – wyjaśnia rektor.
Politechnika przygotowała w tym roku około 3, 5 tys. indeksów. Do 21 lipca trwać będzie rekrutacja na studia stacjonarne, do 21 września na zaoczne i uzupełniające.