„Elektrownia” promuje się

Zwycięski projekt zakłada modernizację istniejącej konstrukcji oraz jej rozbudowę, tak aby ten XIX wieczny obiekt sprostał wymogom XXI wieku, nie tracąc przy tym oryginalnego i unikatowego charakteru. W zmodernizowanym budynku przy ul. Kopernika za trzy lata zobaczyć będzie można m.in. polskie malarstwo XX wieku. Oprócz sal wystawienniczych w Centrum znajdować się będzie także biblioteka i kino.
Mieszkałem w Radomiu od 1935 do 1945 roku. Kiedy mieliśmy po kilkanaście lat, bardzo chcieliśmy, aby w tym mieście coś się wydarzyło. Próbowaliśmy więc stworzyć szkolny teatr czy zorganizować wystawę. Dziś, kiedy Radom jest w znacznym stopniu miastem młodych byłoby czymś nienaturalnym, gdyby ta młodzież nie mogła uzupełniać swoich studiów o wiedzę o sztuce współczesnej. A to może zapewnić tylko takie przedsięwzięcie jak "Elektrownia" - podkreślał obecny w „Zachęcie” inicjator utworzenia w Radomiu centrum Andrzej Wajda.
- Pan Andrzej Wajda powiedział: "bierzcie się i róbcie to szybko, bo chcę być a otwarciu za trzy lata". Więc staramy się wykonać zadanie - żartowała Agata Morgan, p.o. dyrektora Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia".