Na cykl dziesięciu spotkań zaplanowany z myślą o uczniach szkół ponadgimnazjalnych, którego celem jest prezentacja zjawisk kulturowych ważnych z punktu widzenia współczesnej sztuki, literatury i filozofii zaprasza MCSW „Elektrownia”.

Poruszane zagadnienia pomogą w nabyciu wiedzy i kompetencji przydatnych podczas egzaminu maturalnego oraz pozwolą uczestnikom zajęć na świadomą selekcję oferty kulturalnej. - Artyści tworząc, a następnie prezentując swoje prace na wystawach, oczekują dialogu i konfrontacji z odbiorcą. Do tej rozmowy można się przygotować. Potrzebna jest podstawowa wiedza na temat kluczowych pojęć, problemów i postaci składających się na obraz świata sztuki współczesnej. W ramach zajęć zaprezentowane zostaną interesujące i ważne dzieła, które zilustrują omawiany temat - wyjaśnia Kinga Maszczyńska z "Elektrowni".
Istotną częścią spotkań będzie praca z obiektami wybranymi z kolekcji instytucji. Na ich przykładzie uczestnicy przećwiczą narzędzia potrzebne do interpretacji zjawisk artystycznych. - Dużo uwagi poświęcimy epoce postmodernizmu w sztuce, który wykorzystuje liczne cytaty, inspiracje i zapożyczenia zaczerpnięte z dorobku kulturowego ludzkości - dodaje Maszczyńska.
Każde godzinne spotkanie będzie się składać z dwóch części: wykładu oraz dyskusji.
Propozycje tematów w ramach cyklu „Sztuka jak bazooka”: początki modernizmu, abstrakcjonizm, poetyka destrukcji, pop-art, performance, konceptualizm, ciało, czyli skandal, sztuka krytyczna, feminizm, postmodernizm.
Koszt za jedno spotkanie 5 zł osoby. Rezerwacja pod numerem telefonu 505382824.
kat