Europejski Tydzień Mobilności. Przez Radom przejedzie grupa rolkarzy

21 września 2022

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku ze zgromadzeniem pod nazwą Nightskating, czyli przejazdem grupy rolkarzy, w czwartek, 22 września w godzinach około 18-20 są możliwe tymczasowe utrudnienia w ruchu kołowym oraz w komunikacji miejskiej.

 

fot. Zarolkujemy Radom/Facebook

 

Przejazd rolkarzy (według zapowiedzi organizatorów będzie to około 150 osób) rozpocznie się na placu Jagiellońskim (przy budynku Teatru Powszechnego). Następnie uczestnicy zgromadzenia przejadą w zorganizowanej kolumnie pod nadzorem policji i Straży Miejskiej przez ulice Kelles-Krauza, Pileckiego, Struga, Kelles-Krauza, Malczewskiego, Reja, Limanowskiego, Mariacką, Młodzianowską, 1905 Roku, Kościuszki, Narutowicza, Traugutta, Beliny-Prażmowskiego, Olszewskiego, Żeromskiego (jezdnią wzdłuż wiaduktu), Zbrowskiego, Katowicką, Grzybowską, Struga, 11 Listopada, Zbrowskiego, Gołębiowską, Michałowską, Sempołowskiej, Rapackiego, Chrobrego, 11 Listopada, Szarych Szeregów, Wernera i Kelles-Krauza - znów na plac Jagielloński (przy teatrze), gdzie jest planowane zakończenie zgromadzenia.

Przejazd może spowodować tymczasowe utrudnienia w ruchu kołowym (uczestnicy będą zajmować maksymalnie dwa pasy ruchu w jednym kierunku) i kilkuminutowe opóźnienia w kursowaniu autobusów miejskich na wszystkich liniach.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie przejazdu kolumny, a także o stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem lub - w miarę możliwości - o omijanie tego rejonu miasta. Organizatorzy cyklicznego zgromadzenia pod nazwą Nightskating dysponują poza tym dobrze zorganizowaną własną służbą porządkową w odblaskowych kamizelkach.

Wrześniowy przejazd rolkarzy pod nazwą Nightskating jest organizowany w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności 2022 w Radomiu.

Tags