Fałek wygrał z Gęsiakiem

27 listopada 2006

Ryszard Fałek przewodniczącym Rady Miejskiej w Radomiu. Prawo i Sprawiedliwość, które ma w radzie 14 przedstawicieli uzyskało wymaganą większość do jego wyboru.

Przewodniczący rady Ryszard Fałek 

 Wybór przewodniczącego i jego zastępców nie przebiegał bez zakłóceń. Gdy Platforma Obywatelska zgłosiła swojego kandydata na szefa rady, PiS poprosiło o przerwę. Ugrupowanie musiało poszukać jednego, brakującego głosu, by kandydatura Fałka przeszła. Przerwa trwała niemal dwie godziny. W wyniku tajnego głosowania wygrał Ryszard Fałek uzyskując 14 głosów, Gęsiak natomiast dostał ich 12. Jeden głos był nieważny. right

Jeszcze przed przerwą Andrzej Kosztowniak pytany przez dziennikarzy, skąd PiS weźmie brakujący głos, zapewniał, że to tylko kwestia techniczna. - Nadal uważam, że koalicja PiS i PO jest możliwa - twierdził. - Takie szerokie porozumienie jest Radomiowi bardzo potrzebne.right

Bez przeszkód wybrano już wiceprzewodniczących rady. Zostali nimi Jolanta Korpetta-Zych (Radomianie Razem, 21 głosów), Dariusz Wójcik (PiS, 17 głosów) i Wiesław Wędzonka (PO, 14 głosów).

Podczas sesji uchwalono też wygaśnięcie mandatu Andrzeja Kosztowniaka, który dzięki temu będzie mógł na najbliższej sesji (zostanie zwołana na czwartek jako nadzwyczajna) zaprzysiężony na prezydenta i objąć praktycznie urząd. 

Czytaj także "Co innego widać, co innego słychać" w Komentarze, felietony