Fałszowali i płacicli

14 maja 2007
Prokuratura Rejonowa w Grójcu kieruje do sądu akt oskarżenia przeciwko ośmiu mieszkańcom Radomia  i okolic za wprowadzanie do obiegu fałszywych banknotów o nominale 100 zł. Fałszowali setki


Oskarżeni posługiwali się podrobionymi banknotami na terenie gmin Jedlińsk, Białobrzegi, Stara Błotnica w ciągu trzech dni października 2006 roku. - Wcześniej zakupili ok. 30 takich fałszywek, płacąc po 36 zł za jeden  banknot. Płacili nimi za alkohol, artykuły spożywcze i paliwo na stacji benzynowej. Udało im się w ten sposób wprowadzić do obiegu około 10 banknotów, resztę odzyskano w wyniku przeszukania mieszkań – wyjaśnia rzeczniczka Prokuratyry Okregowej W Radomiu Małgorzata Chrabąszcz.

Czterech oskarżonych policja zatrzymała w październiku 2006r. w Starej Błotnicy podczas pościgu za uciekającym kierowcą Robertem P, który jak się okazało, prowadził samochód po pijanemu i bez prawa jazdy (zostało mu odebrane właśnie za jazde po pijanemu). Pięciu z oskarżonych nadal pozostaje w areszcie tymczasowym. Grozi im kara pozbawiena wolności do lat 10.