• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Festiwal Kameralne Lato w Radomiu coraz bliżej. Można już zgłaszać filmy do konkursów

18 kwietnia 2021

Do 17 maja można zgłaszać filmy do Konkursu Głównego i Konkursu Filmów Odrzutowych Hyde Park, które odbędą się podczas 14. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych Kameralne Lato w Radomiu. Nagrodą główną w jest przyznawany od 2013 roku Złoty Łucznik – Nagroda Prezydenta Miasta Radomia w wysokości 10 tys. zł.

 

Podczas festiwalu filmowców można spotkać na ulicach Radomia (fot. Ewa Jasińska)

 

Rokrocznie festiwal Kameralne Lato stawia na ambitne, krótkometrażowe polskie kino, w których twórcy chcą włączyć się swoim filmem w dyskusję o problemach współczesnego świata. Świata, który w pandemicznych czasach wydaje się nam jeszcze bardziej skomplikowany. Świata, który targany konfliktami politycznymi i ekonomicznymi, nie zawsze zwraca uwagę na jednostkę, coraz bardziej w tym świecie zagubioną.

Do konkursu głównego twórcy mogą zgłaszać wszelkie formy i gatunki filmowe, trwające nie więcej niż 40 minut, wyprodukowane po 1 stycznia 2020 roku. Autorami filmów mogą być zawodowi filmowcy, studenci i absolwenci szkół artystycznych oraz artyści tworzący poza głównym obiegiem produkcji i dystrybucji audiowizualnej.

 
Jak informują organizatorzy, z kolei do Konkursu Filmów Odrzutowych Hyde Park należy zgłaszać filmy nieoczywiste, niepodlegające schematom gatunkowym i odbiorczym, pełne formalnych i wizualnych eksperymentów. Każdy może zgłosić swój film, który nie trwa dłużej niż 15 minut. Szczegółowe informacje o wymogach formalnych i procedurze zgłoszeniowej znajdują się w regulaminach poszczególnych konkursów dostępnych poniżej:

Tags