• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Fotel, sofa czy może zestaw? Sprawdzamy, co należy wiedzieć przed zakupem mebli ogrodowych

22 września 2020

Czas spędzony w ogrodzie należy do najprzyjemniejszych, zwłaszcza gdy mamy do dyspozycji wygodne siedziska. Jakie się sprawdzają? O czym pamiętać?

   

Ogród to prawdziwa strefa komfortu, w której można cudownie spędzić czas, zachwycając się kwitnącymi kwiatami, krzewami i drzewami, relaksując się w każdej wolnej chwili. Żeby było to jednak możliwe, powinniśmy mieć miejsce, w którym będzie to jak najbardziej komfortowe. Kluczową rolę odgrywają tu meble ogrodowe, zwłaszcza fotel lub sofa, gdzie szybko się zrelaksujemy.

Leżaki i fotele - idealne do opalania?

Lato to bez wątpienia najwspanialsza pora roku, gdy możemy do woli rozgrzewać się w promieniach słońca - od rana do wieczora. Dla miłośników opalania najwspanialsze są na pewno leżaki i rozkładane fotele, w których możemy prawdziwie oddać się wypoczynkowi. Poszukując czegoś prostego, na pewno skorzystamy z bogatej oferty składanych leżaków ze stalowej ramy i siedziskiem wykonanym z trwałej tkaniny.

Zdecydowanie trwalsze są leżaki z drewnianych elementów - uniwersalne, wytrzymalsze i wygodniejsze (zwłaszcza jak położy się na nie poduszki). Oczywiście, drewno jest wspaniałym materiałem, ale niestety ma swoje wady - głównie chodzi o konieczność regularnych impregnacji, aby mogło zachować swoją wspaniałą kondycję, zachwycając wyglądem i trwałością.

Co najczęściej wybieramy do ogrodu?

  • Krzesła są bardzo popularne, ale jednocześnie niezbyt wygodne. Oczywiście mają zalety: są lekkie, łatwo je przenosić, są też odporne na różne czynniki pogodowe (UV, deszcz itd.). Są też dość bezproblemowe w utrzymaniu czystości, nietrudno też je przechowywać, na przykład po złożeniu mieszczą się nawet w małym pomieszczeniu. Wszystkie te jednak plusy nie potrafią wynagrodzić tego, co najważniejsze - kwestii komfortu. Na dłuższą metę nie odgrywają tu zbyt dobrze swojej roli.
  • Fotele ogrodowe są poziom wyżej, jeśli chodzi o wygodę. To w zasadzie taki kompromis między prostymi, niezbyt wyszukanymi krzesłami, a najbardziej komfortowymi do wypoczynku sofami. Mamy tu duży wybór, ponieważ fotele dzielą się na kilka modeli - jedne  z nich są wręcz przystosowane do odpoczynku, inne bardziej do spożywania posiłków. Wszystko zależy od tego, jakiego mebla szukamy.

Mimo zalet krzeseł i foteli, nie równają się one z najbardziej wygodną i praktyczną sofą. Sprawdza się ona we wszystkich sytuacjach - nie tylko, gdy spędzamy czas sami bądź ze znajomymi, ale też jak organizujemy większe spotkania rodzinne. Sofy są bardzo miękkie, zapewniają prawdziwy komfort odpoczynku niezależnie, czy zamierzamy go spędzić w samotności, czy w gronie większej liczby osób. Razem ze stołem tworzy zestaw idealny. To najwygodniejszy sposób, by w doskonałych warunkach korzystać z pełni lata. W sprzedaży są dostępne różne modele dwuosobowe, trzyosobowe sofy, całe zestawy dla większej liczby osób czy narożniki. Zależnie od tego, co lubimy, mamy do wyboru wiele kolorystycznych rozwiązań - klasycznych (czarne, białe), jak i mniej tradycyjnych - szare, antracytowe, brązowe itd.

 

Sofa ogrodowa technorattanowa Colorado 2 Bica fot. ogrodosfera.pl

Wybór mebli ogrodowych to nie tak łatwe zadanie, jak się może z pozoru wydawać, głównie dlatego, że dostępnych jest wiele rozwiązań. Jeśli jednak zależy nam na trwałości i wygodzie, postawmy na sofy.

Tags