Fotograficy się pokazali

15 stycznia 2008
Wielu młodych twórców, wiele dobrych zdjęć - radomscy fotograficy po raz 31. prezentują swój dorobek na dorocznej wystawie. Do "Łaźni" na otwarcie eskspozycji przyszło wielu sympatyków "łowienia obrazów przy pomocy aparatów" - jak mówią sami o sobie. Ola Suska jest najmłodszą uczestniczką wystawy


Radomskie Towarzystwo Fotograficzne skupia około 40 członków i jest jednym z najprężniej działających w mieście stowarzyszeń twórczych. Jego szeregi zasila coraz więcej młodych osób. - Są bardzo zdolni i robią bardzo dobre zdjęcia - mówił podczas wernisażu prezes RTF Leszek Jastrzębiowski.  - Musimy na nich uważać, bo zaczną nas wygryzać - żartował, ale zaraz dodał, że cieszy go ta sytuacja. -  To znaczy, że w towarzystwie coś się dzieje, młodzi ludzie podnoszą rangę, poziom, jest między nami rywalizacja - przekonywał.

W "Łaźni" swoje zdjęcia o bardzo różnej tematyce pokazuje 27 fotografików. Wśród nich są nazwiska powtarzające się - Henryka i Piotra Chojnackich, Piotra i Stanisława Gąsiorów, Zbigniewa i Dariusza Stankiewiczów, Doroty, Wojtka i Jerzego Szepetowskich, o oznacza, że pasja fotografowania jest zaraźliwa i bywa już rodzinnym zajęciem.

W trym roku RTF zapowiada 20. jubileuszowy konkurs "Małe formaty" oraz Międzynarodowy Przegląd Barwnych przeźroczy Dia-Pol.