Fotografuj zabytki

7 maja 2007

Muzeum im. Jacka Malczewskiego ogłasza konkurs fotograficzny, towarzyszący imprezie edukacyjnej "Piotrówka 2007", która odbędzie się w ramach Dni Radomia.

Konkurs jest przeznaczony dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej i obejmuje dwie kategorie. Pierwsza to najlepiej sfotografowany zabytek Radomia. Można fotografować wszystkie zabytki architektoniczne do początków XX wieku i grodzisko Piotrówka. Druga kategoria to najlepsza fotografia ukazująca pokazy na festynie archeologicznym. Pokazy zaplanowano na 2 i 3 czerwca na grodzisku Piotrówka. Prace w formacie A5 - po 2 odbitki tego samego zdjęcia, zapakowane w koperty z podaną kategorią, podpisane imieniem i nazwiskiem (należy podać wiek i adres), należy składać do 11 czerwca w dziale naukowo - oświatowym w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, Rynek 11, pok. 112 w godz. od 9 do 15.

Fotografie będzie oceniało profesjonalne jury. Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród nastąpi 15 czerwca. Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną pokazane na wystawa pokonkursowej.