• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Frezują nawierzchnię na zjazdach z Wojska Polskiego. Wymiana asfaltu jeszcze w czerwcu?

9 czerwca 2021

Po wielu miesiącach oczekiwania, zgodnie z zapowiedzią firma Budromost rozpoczęła pierwsze prace – tzw. frezowanie – związane z wymianą nawierzchni na al. Wojska Polskiego. Są utrudnienia w ruchu, które – jak zapowiada Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji – potrwają do piątku, 11 czerwca włącznie.

 

Przebudowaną al. Wojska Polskiego oddano w grudniu 2020 r.

 

Jak informuje MZDiK, Budromost-Starachowice poprawiać będzie nawierzchnię ścieralną na zjazdach wzdłuż jezdni zachodniej al. Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Odrodzenia do łącznicy ul. Lubelskiej. W miejscu prowadzenia prac obowiązuje lokalne zwężenie jezdni z dwóch pasów do jednego oraz ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Na razie nie ma precyzyjnego terminu rozpoczęcia zasadniczych robót przy naprawie samej alei i ronda kozienickiego. - Potrzebna jest do tego dokumentacja wymiany nawierzchni, trwają sprawy formalne. Ale prace powinny się zacząć jeszcze w czerwcu - zaznacza rzecznik MZDiK Dawid Puton.

Przypomnijmy: al. Wojska Polskiego została oddana do użytku kierowców w grudniu 2020 roku. Szybko jednak okazało się, że na nowych asfalcie, zarówno na samych jezdniach, jak i na rondzie kozienickim nowy asfalt kruszy się. Dziury w nawierzchni pojawiły się też na ścieżkach rowerowych. Te na rondzie kozienickim załatano doraźnie. Długo drogowcy tłumaczyli, że we wcześniejszej naprawie przeszkadzała pogoda, bo nawet w maju w nocy utrzymywały się przymrozki.

bdb