Reklama
Reklama

Funkcjonariusze CBŚP schwytali poszukiwanych przez belgijskie służby. Jeden ukrywał się w Radomiu

28 listopada 2023

„Łowcy cieni” CBŚP zatrzymali czterech poszukiwanych Europejskim Nakazem Aresztowania przez belgijskie służby. Mężczyźni byli ścigani za porwanie i bezprawne pozbawienie wolności z użyciem broni palnej dwóch obywateli Belgii. Policjanci schwytali trzech poszukiwanych w Warszawie, czwarty ukrywał się w Radomiu.

 

fot. CBŚP Warszawa

 
CBŚP przypomina, że sprawa zaczęła się, gdy za pośrednictwem oficera łącznikowego biura przy Europolu, do policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji wpłynęła informacja, że czterech Polaków jest poszukiwanych na podstawie Europejskich Nakazów Aresztowania wydanych przez belgijskie organy ścigania. Mężczyźni byli poszukiwani za porwanie i bezprawne pozbawienie wolności z użyciem broni palnej dwóch obywateli Belgii. Do zdarzenia doszło w czerwcu 2023 r. w Antwerpii w Belgii. Wszystko wskazywało na to, że w sprawę zamieszani są Polacy, którzy najprawdopodobniej ukrywają się na terenie naszego kraju. Do akcji wkroczyli „łowcy cieni”, który potrzebowali niespełna trzech miesięcy, aby ustalić miejsca ukrywania się ściganych. 

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i doświadczeniu policjantów z grupy łowców cieni CBŚP zostali zatrzymani czterej poszukiwani przez belgijskie organy ścigania. Trzech mężczyzn zostało zatrzymanych w Warszawie, gdzie przebywali w wynajętym mieszkaniu. Kilka dni później w Radomiu wpadł czwarty poszukiwany. W jego zatrzymaniu łowcom cieni pomogli policjanci z grupy realizacyjnej z Zarządu w Radomiu CBŚP. Z zebranych informacji wynika, że zatrzymani mężczyźni mogą mieć związek z pseudokibicami jednego z radomskich klubów sportowych.

Na podstawie przeprowadzonej procedury ekstradycyjnej czterech mężczyzn zostało przewiezionych do Belgii zgodnie z dyspozycją zawartą w ENA.

kat

Tags