„Gaudeamus” po raz pierwszy i osiemnasty

25 września 2010
Około 2 tys. osób studiuje w Prywatnej Wyższej Szkole Ochrony Środowiska w Radomiu. Dziś jako pierwsza uczelnia w mieście zainaugurowała rok akademicki. Było uroczyście, dostojnie, przyjechali zagraniczni goście. Tradycyjnie po immatrykulacji zabrzmiał "Gaudeamus".

To 18. inaugaracja w PWSOŚTo osiemnasta inauguracja w jednej z największych, prywatnych radomskich uczelni. Można się tutaj kształcić na studiach I i II stopnia, inżynierskich i magisterskich, stacjonarnych i niestacjonarnych. W tym roku PWSOŚ jako jedna z pierwszych w Polsce uruchamia nowy kierunek bezpieczeństwo i higienę pracy.

- Bardzo szybko uzyskaliśmy uprawnienia do kształcenia w tym kierunku. By przetrwać na burzliwym rynku szkolnictwa wyższego  należy inwestować w nowe rozwiązania dla studentów oraz kadrę. W Polsce  jest aktualnie kilkaset uczelni,więcej niż w Stanach Zjednoczonych czy w Chinach - przypomniał w swym wystąpieniu rektor PWSOŚ Anatol Peretiatkowicz. Studentom życzył, by pracowicie i pożytecznie spędzili nowy roku akademicki. - Będziemy robić wszystko, aby ten czas był pożyteczny dla rozwoju osobowości naszych studentów i ich wiedzy – zapewniał. Podkreślił, że szkoła doskonali wyposażenie informatyczne i poszerza kontakty z zagranicą. Anatol Peretiatkowicz przyznaje jednocześnie, że nabory na pierwszy rok studiów nigdy nie są zadowalające. - Wygląda na to, że tegoroczne będą zbliżone do roku ubiegłego - mówi.

- Zdecydowałem się na działalność gospodarczą, w związku z tym musiałem zrezygnować ze studiów dziennych. Rozpoczynam zaoczne, zostaję tutaj. Są fajni ludzie, dobra kadra, nie mogę narzekać, jest w porządku – zapewnia student PWSOŚ Jan Świdźiński. 

Prywatna Wyższa Szkoła Ochrony Środowiska powstała w 1993 r. jako 32. niepaństwowej uczelnia w Polsce. Obecnie, oprócz budynków w Radomiu ma również własne obiekty w innych miejscowościach. W Jedlni Letnisko znajduje się drugi dom studenta oraz stacja badawcza na rzece Gzówce. W centrum Zakopanego szkoła ma Ośrodek Szkoleniowo–Turystyczny a na Foluszowym Potoku stację badawczą.


(raa)

Więcej informacji na stronie PWSOŚ