Grandioso wyjeżdża na „olimpiadę orkiestrową” do Holandii. Radomianom też pokaże paradę musztrową

25 lipca 2022

Zapowiada się  interesujący i widowiskowy koncert. We wtorek, 26 lipca o godz. 17 na pl. Jagiellońskim Młodzieżowa Orkiestra Grandioso zaprezentuje show oraz paradę musztrową przed Światowym Konkursem Muzycznym WMC Kerkrade 2022, na który muzycy wyruszają już następnego dnia.

 

Grandioso zaprezentuje musztrę paradną (fot. Orkiestra Grandioso)

 


W pokazie weźmie udział ponad 70 muzyków i mażoretek. Wysłuchamy światowych przebojów muzyki rozrywkowej i poważnej i według choreografii szefa zespołu Dariusza Krajewskiego i Alicję Zioło, członkinię orkiestry.

- Nasze show, za które otrzymaliśmy trzy tygodnie temu siódme miejsce na Mistrzostwach Europy nosi tytuł „It Is Not Too Late - Jeszcze nie jest za późno".  Jego przekazem show jest nadzieja, że nie jest za późno, aby szerzyć miłość, pokój aby opiekować się sobą nawzajem i naszą planetą. Show zaczyna się w szczęśliwych czasach, następnie przybywają zagrożenia, wojna, zanieczyszczenia i inne plagi - opisuje Dariusz Krajewski. Jak dodaje, tym razem szczególnie słychać wołanie o pokój.

Odbywający się co cztery lata lata Światowy Konkurs Muzyczny w Kerkrade  w Holandii, na który wybiera się teraz Grandioso, uważany jest za Olimpiadę Orkiestrową. W 2022 roku organizatorzy spodziewają się przyjazdu ponad 250 orkiestr z całego świata, ponad 20 tys. muzyków oraz ponad 300 tys. publiczności.

kat, bdb

Tags