Reklama

Groził, że wysadzi posterunek policji w powietrze. Siedzi w areszcie

9 grudnia 2021

Policjanci z Grójca zatrzymali mężczyznę, który w serwisie społecznościowym zamieścił nagranie, w którym groził, że pod posterunek w Mogielnicy podłoży bombę. 28-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

fot. KPP Grójec

 

Jak już pisaliśmy, w ubiegłą niedzielę 28-latek zamieścił w jednym z serwisów społecznościowych nagranie z informacją, że pod Posterunek Policji w Mogielnicy podłoży bombę i wysadzi go w powietrze. Policjanci natychmiast po uzyskaniu tej informacji zatrzymali mężczyznę w miejscu zamieszkania.

- Zabezpieczony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mieszkańcowi gminy Mogielnica zarzutu kierowania wobec funkcjonariuszy gróźb karalnych, podłożenia i detonacji ładunku wybuchowego w posterunku. Mężczyzna był znany miejscowym policjantom. W lipcu podczas interwencji znieważył policjanta, naruszył jego nietykalność cielesną oraz zniszczył radiowóz. W tej sprawie akt oskarżenia trafił już do prokuratury - przypomina nadkom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

Wczoraj mężczyzna został doprowadzony do sądu, który na wniosek prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Groźby karalne zagrożone są karą do 2 lat więzienia.

kat

 

Tags