Gwiazdy w kalendarzu

30 listopada 2012
Czerkawski, Schejbal, Damięcki, Mucha, Grabowski i inne gwiazdy zobaczymy na kartach specjalnego, policyjnego kalendarza. Pieniądze zebrane ze sprzedaży wpłyną na konto fundacji opiekującej się rodzinami policjantów, którzy zginęli w czasie służby.

 

Dorota Gardias w policyjnym mundurze! Promocja tego szczególnego wydawnictwa odbyła się dziś w radomskiej Galerii Słonecznej. - Opiekujemy si ponad 230 dziećmi, których ojcowie odeszli w czasie służby. Pomagamy im w nauce, kupujemy odzież, opał na zimę,  lekarstwa, wspieramy wdowy. Ich sytuacja jest trudna. Nie jest prawdą, że skoro mają rentę to i pieniądze. Działamy dzięki ofiarności społeczeństwa i zbiórkom wśród policjantów - mówiła podczas premiery kalendarza Irena Zając z fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Zapewniała, że pomysł radomskich policjantów jest znakomity. - Namówili  aktorów, którzy przebrali się w mundury i powstał piękny, wspaniały kalendarz.


2012/11/301112_kalend_250.jpgNa konto fundacji wpłyną pieniądze, które zostaną zebrane podczas rozprowadzania ponad 2 tys. kalendarzy. - Szczytny cel! Dlatego nie zastanawialiśmy się i wrzuciliśmy do puszki pieniądze. Nasi bliscy pracują w policji i wiemy jak ciężka, odpowiedzialna i jak niebezpieczna jest to praca! - mówili panowie Konrad i Jakub.

 

leftZdjęcia do kalendarza wykonał radomski fotoreporter Łukasz Wójcik. Z gwiazdami pracował przez ponad pół roku. - To duże przedsięwzięcie, do którego zaangażowało się wielu policjantów - służyli mi wszechstronną pomocą. Z gwiazdami nie było żadnych problemów  - wspomina 12 sesji Łukasz Wójcik.


W sesjach zdjęciowych udział wzięli: Mariusz Czerkawski, Magdalena Schejbal, Mateusz Damięcki, Anna Mucha, Agnieszka Więdłocha, Leszek Kuzaj, Krzysztof Włodarczyk, Bartłomiej Topa, Paulina Sykut-Jeżyna, Dorota Gardias, Katarzyna Pakosińska, Andrzej Grabowski. - Wszyscy wsparli ideę za darmo i z wielką chęcią - zaznacza Alicja Śledziona, rzeczniczka KWP w Radomiu.

(raa)