Gwiazdy zrzucą wodę

7 sierpnia 2007
Pokazy lotnicze Air Show 2007 już niedługo. Nadal jednak nie jest do końca znany program pokazów. Organizatorzy wciąż czekają, aż najlepsi piloci i zespoły akrobacyjne potwierdzą swoje przybycie do Radomia. Aerostars zrzucają wodę


- Niewątpliwie atrakcją tegorocznych pokazów będzie legendarny F-86 Sabre z czasów wojny koreańskiej oraz zespół akrobacyjny Aerostras. Oni już potwierdzili swoją obecność - informuje rzecznik imprezy kpt. Jakub Block.

F-86 jest jednym z pierwszych samolotów, który przekroczył barierę dźwięku w 1947 r, jego maksymalna prędkość to 679 mph. F-86, który przyleci do Polski, jest jedynym latającym i odrestaurowanym samolotem tego typu. Pomalowany jest w barwy USAF z czasów wojny koreańskiej. 

Aerostars wystąpią obok takich zespołów akrobacyjnych jak: Biało-Czerwone Iskry i Skorpion. Zarówno F-86 jak i Aerostras zaprezentują się w pokazach dynamicznych Air Show pierwszy raz. Wiadomo także na pewno, że zobaczymy jeszcze m.in. Miraże Flm, Jas 39 Gripen, F15, F18, F-86.

Najprawdopodobniej na Air Show zaprezentuje się również w pokazie zrzutu wody imitującym gaszenie pożaru, grecki samolot CL-415. - Trwają starania, aby pokaz Waterbomber'a udało się zorganizować i przeprowadzić z zachowaniem wszelkich warunków bezpieczeństwa. Można się więc spodziewać niezwykłego pokazu - dodaje rzecznik.

Już za trzy tygodnie na radomskie lotnisko na Sadkowie przylecą znakomite samoloty m.in. z Belgii, Hiszpanii, Czech, Litwy, Słowacji i Holandii. Ostateczna lista uczestników organizatorom wciąż nie jest jeszcze znana.