Idziemy do kina. Dzisiaj wyświetlanie filmów wznawia Elektrownia

4 czerwca 2021

Znowu możemy oglądać filmy na ekranie kina w Elektrowni. Wznawia ono działalność od dzisiaj (piątek 4 czerwca). Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza. Na seansach obowiązują specjalne zasady.

 

Filmy będzie również można oglądać na tarasie (fot. MCSW Elektrownia)

 

Jak zapowiada Elektrownia, kino będzie kontynuować rozpoczęte cykle: Oscary 2021 (,,Nomadland'', Sound of Metal). W weekend od 11 do 13 czerwca Elektrownia zapraszay na weekend z Madsem Mikkelsenem, w ramach którego pokażemy filmy : dramat „Na rauszu", romans kostiumowy „Kochanek królowej" oraz kryminał „Jeźdzcy sprawiedliwości".

Z kolei już od poniedziałku, 7 czerwca, zaplanowano projekcję pierwszego filmu w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego - będą to" Tajemnice Showgirls".

Natomiast w niedzielę, 20 czerwca, w ramach kontynuacji cyklu „Sztuka na ekranie", pokazany zostanie film dokumentalny pt. „Gauguin na Tahiti. Raj utracony".

Od wtorku, 22 czerwca (aż do 24 sierpnia) , raz na dwa tygodnie, seanse będą się odbywały na tarasie, na wygodnych leżakach. Seanse zaczynać się będą po zmroku, a cykl rozpocznie się horrorem pt. „Midsomar. W biały dzień".

W piątek, 25 czerwca, rozpoczyna się 12. edycję Przeglądu Nowego Kina Francuskiego.

W programie m. in. dla miłośników historii kina znakomity dokument, poruszająca historia o powrocie do rodzinnych korzeni  - „DNA", w  reżyserii Maïwenn. Następna propozycja to błyskotliwa komedia o tym, jak odpowiedni dobór słów wpływa na relacje międzyludzkie – „Weselny toast", w reżyserii Laurenta Tirarda, a także tragikomedia o próbie naprawy błędów młodości pt. „Żegnajcie głupcy", Alberta Dupontela, zdobywca siedmiu tegorocznych nagród Cezara. 

Najmłodszych widzów Elektrownia zaprasza na film od siedmiu lat pt. „Co w duszy gra", który zdobył dwa  Oscary w kategorii: najlepsza muzyka oryginalna, najlepszy długometrażowy film animowany. W późniejszym terminie, propozycja dla dzieci od ośmiu lat, pt. „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mal. Rabuś z pociągu".