III Mały Festiwal Poezji w Imieniny Pana Jana. Zaprasza Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie

21 czerwca 2024

Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie zaprasza w niedzielę, 24 czerwca na III Mały Festiwal Poezji w Imieniny Pana Jana. W programie m.in. widowisko odtwarzające zwyczaje sobótkowe z XIX wieku. Początek wydarzenia o godz. 12.

 

Poligrodziane wystąpią w widowisku "Pieśń świętojańska o sobótce" (fot. Poligrodzianie/FB)

 
 
Widowisko "Pieśń świętojańska o Sobótce" przygotowała dla muzeum Magdalena Howorska. Będzie to koncert na kwartet jazzowy, kapelę oraz tancerzy Zespołu Tańca Ludowego Poligrodzianie - Folk Dance Ensemble Poligrodzianie.

Całość rozpocznie się o godz. 17 scenką odtwarzającą zwyczaje sobótkowe z XIX w. w wykonaniu tancerzy i muzyków Zespołu Tańca Ludowego Poligrodzianie. Obrzęd będzie obfitował w tańce i śpiewy do muzyki wokół ogniska. Po zabawie pary taneczne wraz z publicznością przejdą w korowodzie nad staw puścić wianki. Wianki będą plecione w trakcie całego zdarzenia, również przez gości.

Po obrzędzie w amfiteatrze rozpocznie się spektakl do słów "Pieśni świętojańskiej o Sobótce" Jana Kochanowskiego. Materiał będzie fuzją poezji, muzyki tradycyjnej, jazzu i elektroniki. W projekcie wezmą udział muzycy jazzowi oraz kapela ludowa. Muzyka podkreśli magię i organiczność tej wyjątkowej nocy

Wystąpią: Magdalena Howorska - śpiew, fortepian, Maciej Fortuna - trąbka, Stanisław Aleksandrowicz - perkusja, Erik Unsworth - kontrabas, Olga Polowczyk - skrzypce, Anna Kubiak - altówka, Paula Skrzypek - wiolonczela, Patrycja Kubale - klarnet, śpiew, Łukasz Mirek - akordeon, Jakub Wośkowiak - bęben, śpiew.

Całość dopełnią wizualizacje oraz światło.

Ponadto w programie: wernisaż wystawy "Czarnolas na starych fotografiach", strefa sztuki dla dzieci, slam poetycki oraz "Mikrofon dla wszystkich" - czytanie poezji.

- Zapraszamy was serdecznie. Przybądźcie całymi rodzinami lub w gronie przyjaciół i znajomych. Weźcie ze sobą koce i piknikowe kosze. Czekają na was pięknie przygotowane przez ogrodników muzealnych trawniki i wnętrza parkowe - zachęcają organizatorzy.

Ceny biletu: 15 zł (ulgowy) i 20 zł (normalny) do nabycia w kasie muzeum oraz na stronie internetowej.

Wejście na teren parku muzealnego od godz. 12.

Tags