Imieniny mistrza Jana

24 czerwca 2007

Wiele się działo niemal przez całe niedzielne popołudnie w Parku Kościuszki, przy pomniku Jana Kochanowskiego. Na imieniny mistrza z Czarnolasu zaprosiła radomian Miejska Biblioteka Publiczna. Dariusz Jakubowski recytuje poetę

 Z okazji skorzystało wprawdzie niewielu mieszkańców, wielu z nich na deptaku znalazło się przypadkowo, ale chwalili pomysł. - To bardzo dobre miejsce dla takich pomysłów - twierdzi pani Jadwiga. - Na świeżym powietrzu i za darmo.

W towarzystwie "solenizanta" z koncertem wystąpili Dariusz Molenda i Jarosława Rabenda. Samym zaś wieczorem spektakl „Nad spuścizną po przodkach deliberacje” zaprezentował warszawski aktor Dariusz Jakubowski; towarzyszyli mu na instrumentach Katarzyna Thomas i Tadeusza Czechak. Zabrzmiała więc polska i europejska muzykę okresu Renesansu. Dariusz Jakubowski recytował utwory Jana Kochanowskiego. Zwłaszcza fraszki - i te frywolne, i te polityczne (jakże aktualnie brzmiące!) wzbudzały żywą reakcję widzów i duże brawa.

T o pierwsza taka impreza - nie licząc tej, inaugurującej odsłonięcie monumentu, pod pomnikiem Kochanowskiego od roku. Będą następne?