„ImproMazurki” w Czarnolesie. Muzeum Jana Kochanowskiego zaprasza na recital Artura Dutkiewicza

2 grudnia 2022

Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie zaprasza w niedzielę, 4 grudnia o godz. 15 do Salonu Artystycznego na „ImproMazurki” – mistrzowski recital wybitnego polskiego pianisty Artura Dutkiewicza. Po koncercie organizatorzy zaprasza do… strefy kibica na mecz Polska – Francja. Będzie też bufet z kawą, ciastem i przekąskami.

 

Artur Dutkiewicz (fot. Materiały prasowe)

 

„ImproMazurki” to cykl autorskich kompozycji z solowej płyty Artura Dutkiewicza, w których muzyka improwizowana, romantyczna klasyka oraz polska muzyka ludowa łączą się w jedną oryginalną całość. Odnajdujemy tu inspiracje utworami Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego, ikon światowego jazzu takich jak: John Coltrane, Chick Corea, czy motywy world music. Mazurki Artura Dutkiewicza, oparte na rytmach ludowych, łączące elementy muzyki klasycznej z jazzową improwizacją są projektem prekursorskim we współczesnej polskiej muzyce fortepianowej.

Artur Dutkiewicz - pianista i kompozytor. „Ambasador jazzu” (Jazz Forum Magazine 12/2012); wystąpił z koncertami w blisko 70 krajach świata (często kilkakrotnie). Promuje kulturę polską za granicą, podkreślając swoje korzenie. Został odznaczony przez MKiDN srebrnym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Pochodzi z Pińczowa (województwo świętokrzyskie), jest honorowym obywatelem tego miasta. Absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie uzyskał dyplom z wyróżnieniem w klasie kompozycji i aranżacji w 1982r.

Laureat wielu konkursów, występował na dziesiątkach festiwali muzycznych na całym świecie, a także na scenie nowatorskiego Teatru Instrumentalnego Ryszarda Gwalberta Miśka, zarówno jako aktor, jak i muzyk (tzw. muzitor), współtworząc muzykę do spektakli.

Artur Dutkiewicz prowadzi od wielu lat własny zespół Artur Dutkiewicz Trio oraz jako jeden z nielicznych europejskich pianistów jazzowych wykonuje recitale solo. Jest jednym z najczęściej koncertujących za granicą polskich muzyków jazzowych. Tylko w ostatnich kilku latach wystąpił w blisko 70 krajach na całym świecie od USA, Amerykę Południową przez Europę, Afrykę po Chiny i Australię.

Bilety 15 zł (10 zł - ulgowy).

Tags