IX Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji. Czego oni nie potrafią?

25 sierpnia 2020

Chodzą po linie, połykają ogień, żonglują maczetami i robią wiele innych spektakularnych rzeczy, których zwykły śmiertelnik nie potrafi wykonać. To sztukmistrze uliczni, którzy w najbliższy weekend 29 i 30 sierpnia przyjadą do Radomia już po raz dziewiąty.

   

fot. archiwum

 

W tym roku z powodu koronawirusa organizacja IX Międzynarodowego Festiwalu Artystów Ulicznych i Precyzji stała pod znakiem zapytania. – Cieszę się, że udało się dopiąć festiwal w realnej rzeczywistości, bo na początku tego szaleństwa, które ogarnęło świat z powodu pandemii, zastanawialiśmy się czy nie przenieść imprezy do internetu. Ale na szczęście udało się to spiąć w realnym świecie. Wartością takich imprez jest to, że ludzie mogą się spotkać. Mogą spotkać bardzo ciekawych artystów, mogą z nimi porozmawiać, pobyć razem. Oczywiście, to wszystko odbędzie się w bezpiecznych warunkach, przy spełnieniu wszystkich wymagań sanitarnych. Już dziś serdecznie zapraszam - zaprasza wiceprezydent Radomia Mateusz Tyczyński.

Jak co roku na festiwalu nie zabraknie zagranicznych artystów, którzy swoimi umiejętnościami zachwycają publiczność. Radom będzie też gościł przedstawicieli polskiej sztuki ulicznej. – To już dziewiąta edycja festiwalu. Miło jest obserwować jak przez te kilka lat impreza się rozrosła i jak mile jest odbierana przez wszystkich mieszkańców Radomia i nie tylko, bo przyjeżdżają także osoby spoza miasta, by podziwiać spektakularne pokazy polskich i zagranicznych artystów. W tym roku będzie sześć różnych miejsc, w których będą czekały na wszystkich gości różnego rodzaju atrakcje – zapowiada Adrian Pruski, organizator festiwalu.

Podczas festiwalu zobaczymy też kuglarzy, cyrkowców, żywe rzeźby, poledancerki, teatr ognia, baloniarzy, będą animacje dla dzieci.

Festiwal odbędzie się na ulicy Żeromskiego, fontannach oraz placu Corazziego 29 sierpnia w godz. 17 - 21.30 i 30 sierpnia w godz.16 - 21.30.

Pełna lista artystów znajduje się  na Facebooku. Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2652422771752118

kat

Źródło: UM Radom

Tags